کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / دندانپزشکی / همه چیز درباره ارتودنسی سرامیکی + قیمت
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

همه چیز درباره ارتودنسی سرامیکی + قیمت

ارتودنسی سرامیکی, ارتودنسی دندان, ارتودنسی, هزینه ارتودنسی سرامیکی, قیمت ارتودنسی سرامیکی, ارتودنسی سرامیکی در تهران, متخصص ارتودنسی در تهران, اخبار دندانپزشکی, دندانپزشکی شبانه روزی, هزینه ارتودنسی دندان, قیمت ارتودنسی دندان, ارتودنسی

همه چیز درباره ارتودنسی سرامیکی + قیمت

بریس‌های سرامیکی از مواد شفاف ساخته شده و بنابراین موقعی که روی دندان‌ها نصب می‌شوند نسبت به بریس‌های فلزی کمتر به چشم می‌آیند. به همین دلیل، از بریس‌های سرامیکی بیشتر برای نوجوانان بزرگتر و بزرگسالان، که نگران زیبایی لبخندشان در طول درمان هستند، استفاده می‌شود.

با این حال، این بریس‌ها نیازمند مراقبت‌های بیشتر و رعایت جدی‌تر اصول بهداشت دهان و دندان هستند، زیرا آن‌ها نسبت به بریس‌های فلزی بزرگتر و شکننده‌تر هستند. به همین دلایل، معمولاً بیشتر برای دندان‌های جلویی بالا استفاده می‌شوند تا دندان‌های پایینی.

در حال حاضر، در خیلی از موارد به جای بریس‌های فلزی از بریس‌های سرامیکی استفاده می‌شود، هرچند که استفاده از آن‌ها برای موارد شدید توصیه نمی‌شود.

بریس‌های سرامیکی، در صورت توصیه ارتودنتیست، می‌توانند جایگزین زیبایی برای بریس‌های فلزی باشند.

مزایای بریس‌های سرامیکی

بهترین ویژگی بریس‌های سرامیکی جنبه زیبایی و نامرئی بودن آن‌ها است.

به نظر برخی افراد استفاده از بریس‌های سرامیکی درد کمتری دارد زیرا این بریس‌ها لثه‌ها را اذیت نمی‌کنند.

بریس‌های سرامیکی یا براکت‌های سرامیکی نیمه شفاف دارند، که برای دندان‌های سفید بهترند، یا دارای براکت‌هایی به رنگ دندان هستند، که برای دندان‌ها کمی تیره‌تر مناسب می‌باشند. به هر حال، آن‌ها در هر دو صورت به خوبی پنهان می‌شوند.

بریس‌های سرامیکی محکم هستند، خصوصاً اگر از جنس باکیفیتی باشند. این بریس‌ها معمولاً شکسته یا لب پریده نمی‌شوند، مگر آنکه درست از آن‌ها استفاده نشود.

براکت‌های سرامیکی لک نمی‌گیرند، اما سیم‌های شفاف انعطاف‌پذیر یا گیره‌هایی که براکت‌ها را روی دندان‌ها نگه می‌دارند لک می‌گیرند. البته، هر بار که بریس تنظیم می‌شود (معمولاً ماهی یک بار)، این گیره‌ها تعویض می‌شوند.

“برای اطلاع از قیمت ها با دندانپزشکی شبانه روزی هروی تماس بگیرید”

چه کسانی نمی‌توانند از بریس‌های سرامیکی استفاده کنند

بریس‌های شفاف برای افراد دارای دندان‌های بسیار سفید توصیه می‌شوند. این بریس‌ها روی دندان‌ها دیده نمی‌شوند. آن‌ها محکم بوده و عموماً لک نمی‌گیرند، البته اگر مرتباً قهوه بنوشید یا سیگار بکشید، ممکن است لک بگیرند.

بریس‌های سرامیکی برای برخی الگوهای خاصِ بایت یا دندان‌هایی با آناتومی‌های به خصوص، مانند مواردی که دندان‌های ردیف مقابل، لبه‌های بلندی دارند توصیه نمی‌شوند.

از آنجا که توانایی تحمل فشارِ براکت‌های سرامیکی به اندازه براکت‌های فلزی نیست، براکت‌های سرامیکی برای افرادی که به درمان گسترده‌ای نیاز دارند توصیه نمی‌شوند.

معایب بریس‌های سرامیکی

در مقایسه با بریس‌های فلزی، هزینه ساخت بریس‌های سرامیکی بیشتر بوده و اغلب، تعداد جلسات و زمان مورد نیاز برای نصب آن‌ها بیشتر است.

عموماً بریس‌های سرامیکی در هنگام لغزاندن گیره‌های فلزی، که جهت تنظیم بریس انجام می‌شود، اصطکاک بیشتری ایجاد می‌کنند، که این باعث می‌شود فرایند تنظیم بریس به زمان و تلاش بیشتری نیاز داشته باشد.

همچنین، این بریس‌ها از بریس‌های فلزی بزرگترند، که البته به خاطر نامرئی بودنشان این موضوع برای اکثر بیماران چندان مهم نیست.

برای بریس‌های سرامیکی نیز، مانند بریس‌های فلزی سنتی، از لیگاچورهای شفاف یا سفید، برای محکم نگه‌داشتن سیم‌های قوس‌دار در جای خودشان، استفاده می‌شود. لیگاچورها حلقه‌های لاستیکی کوچکی هستند که به دلیل متخلخل بودن می‌توانند لک بگیرند.‌ برای همین، هر بار که بریس تنظیم می‌شود آن‌ها نیز تعویض می‌شوند.

درمان با بریس‌های سرامیکی چقدر طول می‌کشد؟

درمان با بریس‌های سرامیکی معمولاً ۱۸ تا ۲۴ ماه طول می‌کشد.

مراقبت از بریس‌های سرامیکی

خودِ بریس‌ها باعث لک گرفتن دندان‌ها نمی‌شوند، اما خوردن یا نوشیدن چیزهایی مانند نوشیدنی‌های قندی، برخی آب میوه‌ها، چای و قهوه باعث می‌شود دندان‌ها لک بگیرند. برای به حداقل رساندن لکه‌های ناشی از خوردنی‌ها و نوشیدنی‌ها یا جلوگیری از تشکیل جرم، باید بریس‌ها به خوبی تمیز شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *