کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / پزشکی و سلامت / ورزش تقویت کمر و کتف (آموزش تصویری)
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

ورزش تقویت کمر و کتف (آموزش تصویری)

ورزش, تقویت کمر, کتف, آموزش ورزش, تناسب اندام

ورزش تقویت کمر و کتف (آموزش تصویری)

يكي از مهم‌ترين عنصر‌هاي زيبايي و جذابيت، نه صرفا داشتن وزن كم يا اجزاي چهره و بدن جراحي‌شده بلكه داشتن قامتي راست و كشيده است. با كمي دقت و جست‌وجو در ذهن‌تان، حتما به ياد مي‌آوريد اين قامت زيبا از مهم‌ترين ويژگي‌هايي بوده است كه افرادي كه ظاهرشان به‌نظرتان جذاب آمده، از آن برخوردار بوده‌اند و در دل‌تان خواسته‌ايد اندامي مثل آن‌ها  را داشته باشيد.

بعضي از افراد حاضرند براي زيبا شدن هر كاري بكنند و به انواع و اقسام جراحي‌ها براي زيباتر كردن اجزاي صورت و بدن خود رو مي‌آورند؛ انواع راهكارها براي لاغر شدن را امتحان مي‌كنند و از تازه‌ترين يافته‌ها درباره افزايش قد استقبال مي‌كنند.

اين چند حركت، شانه‌ها و پشت كمر شما را صاف و خوش‌تركيب مي‌كنند.ضمن اين‌كه هرگونه درد در ناحيه شانه و كتف را از بين برده و شكل كلي اندام شما را زيباتر مي‌كنند.

سيم‌كش از بالا

حركت هلالي شكم
روي صندلي دستگاه سيم‌كش بنشينيد و ميله را با دستان گشاده بگيريد. در اين وضعيت بازوهاي شما بايد كاملا صاف و پشت كمرتان صاف و برافراشته باشد.  بدون حركت دادن بالاتنه، ميله را تا سطح سينه پايين بكشيد و تا جاي ممكن تيغه هر دو كتف را به هم نزديك كنيد. پس از مكث كوتاهي به آرامي به وضعيت اوليه بازگرديد.

حركت هلالي شكم

حركت هلالي شكم
دراز بكشيد در حالي كه صورت شما رو به زمين قرار دارد. پاهاي‌تان را صاف بكشيد و دست‌ها را پشت سر قرار دهيد. در اين حالت سعي كنيد مركز شكم را به سمت داخل بكشيد تا احساس كنيد شكم‌تان تا جاي ممكن به ستون فقرات‌تان نزديك شده و منقبض است. عضلات پشت پاها و سريني را محكم كنيد و سپس به آرامي سر، سينه، بازوها و پاهاي‌تان را از زمين جدا كنيد. اين وضعيت را براي ۵ ثانيه حفظ كرده و سپس به حالت اوليه برگرديد.

شنا با دمبل

شنا با دمبل
به حالت شنا روي زمين قرار بگيريد. دست‌هاي‌تان را روي ۲ دمبل قرار دهيد و پاهاي‌تان را كمي بيشتر از عرض شانه باز كنيد.
عضلات شكم را منقبض كرده و در همين حالت يكي از دستان‌تان را به همراه دمبل به كنار بدن و قفسه سينه بكشيد. مكث كوتاهي بكنيد و به آهستگي وزنه را پايين بياورد، سپس با دست ديگر حركت را تكرار كنيد.

بارفيكس

بارفيكس
ميله بارفيكس را در دست بگيريد و از آن آويزان شويد. در اين حالت كف دستان شما بايد به سمت مقابل باشد و پاهاي‌تان را با زانوهاي خميده به حالت ضربدري قرار دهيد.

 

ورزش تقویت کمر و کتف (آموزش تصویری)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *