کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / پزشکی و سلامت / وقتی سیگار باعث موجب زخم معده می شود + ضررهای سیگار
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

وقتی سیگار باعث موجب زخم معده می شود + ضررهای سیگار

زخم معده, سیگار

وقتی سیگار باعث موجب زخم معده می شود + ضررهای سیگار

وی افزود: استعمال دخانیات باعث تضعیف و خنثی سازی اسید معده و مقاوم شدن بعد از غذا خوردن و همچنین بر جای ماندن باقیمانده اسید در معده و تخریب دیواره آن می‌شود. به گفته مسئول دبیرخانه كشوری كنترل دخانیات، زخم معده افراد سیگاری به سختی درمان می‌شود و احتمالی بهبودی آن تا زمانی كه فرد سیگاری بوده، اكثرا اندك است و قطران موجود در دود سیگار نیز در اثر استعمال مستمر دخانیات روی انگشتان و ناخن ها جمع شده و باعث تغییر رنگ آنها به قهوه‌ای مایل به زرد می‌شود.

طبق تحقیقات بی شماری كه انجام شده است در صورت ادامه استعمال دخانیات توسط افراد سیگاری، احتمال مبتلا شدن آنها به انواع سرطان های دیگر از قبیل زبان ، دهان، غدد، بزاق و حلق (۶ تا ۲۷ برابر)  ، سرطان بینی (۲ مرتبه بیشتر)، گلو (۱۲ مرتبه)، مری (۸ تا ۱۰ برابر)، حنجره (۱۰ تا ۱۸  برابر)، معده (۲ تا ۳ برابر)، كلیه (۵ برابر)، لوزالمعده (۲تا ۵ برابر)، وجود دارد.

محصلی با بیان این كه سقط جنین در مادران سیگاری ‌٢ تا ‌٣ برابر بیشتر است، تصریح كرد:‌ استعمال دخانیات در دوران بارداری می‌تواند باعث افزایش خطر زایمان نوزاد با وزن كم و بروز مسایل بهداشتی در آینده شود. وی تأكید كرد: بیش از ‌٤٠ عنصر سرطان زا در دود سیگار وجود دارد و احتمال سرطان ریه ‌٢٢ مرتبه بیشتر از افراد غیر سیگاری است.

بیماری های قلبی و عروقی ناشی از استعمال دخانیات، جان بیش از ‌٦٠٠ هزار نفر را در سال می گیرد، اظهار داشت: استعمال دخانیات باعث افزایش ضربان قلب، بالا رفتن فشار خون، افزایش خطر ابتلا به فشار خون بالا و گرفتگی عروق و ایجاد حمله قلبی و سكته می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *