کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / دندانپزشکی / وقتی مسواک باعث ساییدگی و دندان ها و از بین رفتن لثه ها می شود
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

وقتی مسواک باعث ساییدگی و دندان ها و از بین رفتن لثه ها می شود

مسواک, بهداشت دهان و دندان, مسواک زدن, مقالات دندانپزشکی, دندانپزشکی شبانه روزی در پاسداران

وقتی مسواک باعث ساییدگی و دندان ها و از بین رفتن لثه ها می شود

به کار بردن انرژی زیاد در حین مسواک زدن از آن دسته خطاهای رایجی است که تمام مراجعان به دندانپزشکان مرتکب می‌شوند. فشار دادن مسواک روی دندان‌ها باعث می‌شود بافت لثه‌ها از دندان‌ها فاصله بگیرد و از بین برود، حتی امکان دارد به حساسیت دندانی یا افتادگی دندان دچار شوید.

حواستان باشد هنگام مسواک زدن زیاد روی دندانتان فشار وارد نکنید چون باعث سابیدگی و از بین رفتن لثه ها و کاهش مقاومت دندان هایتان می شوید.

یک جراح دندانپزشک فشار آوردن زیاد مسواک روی دندان‌ها را امری نادرست دانست و گفت: به کار بردن انرژی زیاد هنگام مسواک زدن از خطاهایی رایج است، چراکه فشار دادن مسواک روی دندان‌ها باعث می‌شود بافت لثه‌ها از دندان‌ها فاصله بگیرد و از بین برود.

دکتر میترا برادران  با اشاره به اینکه یکی از خطاهای شایع مسواک زدن زمان کوتاهی است که برای این کار اختصاص داده می‌شود، گفت: برای اینکه به خوبی دندان‌هایتان را مسواک بزنید باید حدود دو دقیقه وقت برای این کار صرف کنید.

وی با تاکید بر اینکه زمانی که با عجله مسواک می‌زنید، نمی‌توانید جرم‌های دندان را از بین ببرید گفت: نتایج یک پژوهش انگلیسی نشان می‌دهد دو سوم افرادی که از بیماری مربوط به لثه رنج می‌برند، افرادی هستند که با وجود توصیه‌های دندانپزشک‌شان باز از اختصاص دادن دو دقیقه به مسواک زدن کوتاهی کرده‌اند.

برادران گفت: زمانی که مسواک را به دست می‌گیرید به ساعت خود نگاه کنید و دو دقیقه از وقت خود را به این کار مهم اختصاص دهید. خطای دیگری که هنگام مسواک زدن شایع است؛ این است که برخی از مناطق دهان را فراموش می‌کنید. باید با دقت یکسان جلو، عقب و روی دندان‌ها و همچنین لثه‌ها، زبان و کام را تمیز کرد.

وی افزود: اغلب بخش‌هایی از دهان که مسواک به راحتی به آنجا نمی‌رسد مانند دندان‌های عقب رها می‌شوند. باید توجه داشته باشید که با حوصله و دقت مسواک بزنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *