کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / دندانپزشکی / وقتی که دندانهای عقل باعث نامنظمی دندان ها می شوند
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

وقتی که دندانهای عقل باعث نامنظمی دندان ها می شوند

وقتی که دندانهای عقل باعث نامنظمی دندان ها می شوند

دکتر عبدالحمید ظفرمند دندانپزشک گفت: دندانهای عقل در افراد به طور عادی در ۱۶ و ۱۷ سالگی شروع به رویش می کند و ۲ سال طول می کشد یعنی در ۱۸ و ۱۹ سالگی که به طور کامل ظاهر شود ولی در افراد مختلف این زمان رویش تا ظاهر شدن متفاوت است.دندانهای عقل آخرین دندانها در داخل فک هستند و نحوه رویش آنها کج و به سمت جلو است.

وی اظهار داشت:‌رویش دندانهای عقل به دندانهای اطراف فشار وارد می کند و این فشار خودبخود باعث حرکت دندانها و جابجایی آنها می شود.

ظفرمندادامه داد: در بعضی از افراد که فک آنها به صورت فیزیولوژیکی کوچک است و سایر دندانها نیز جا برای رویش ندارند و به طور نامنظم در می آیند با رویش دندانهای عقل این نامنظمی افزایش بیشتر پیدا می کند.

اين دندانپزشک تاکید کرد: در سنین ۱۷ و ۱۸ سالگی قبل از اینکه دندانها به طور کامل رویش پیدا کنند باید یک بررسی کامل روی دندانها شود اگر لازم باشد قبل از رویش کامل، آنها را کشید و خارج کرد تا باعث ناهماهنگی دندانها نشود بهم ریختگی دندان در زمان رویش دندان عقل در فک پایین و در دندانهای جلویی اتفاق می افتد.

وي خاطرنشان كرد:در افرادی که در فک بالا و پایین يكي ازدندانها به صورت ارثي وجود نداشته باشد رویش دندان عقل برای آنها مفید هم است.ص

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *