کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / دندانپزشکی / پوسیدگی دندانی در دوران کودکی
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

پوسیدگی دندانی در دوران کودکی

پوسیدگی دندان, دوران کودکی, پوسیدگی دندان های کودکان, دندانپزشکی کودکان شبانه روزی, مجله سلامتی

پوسیدگی دندانی در دوران کودکی

نشانه اولیه پوسیدگی‌های زودهنگام دوران كودكی، خطوط سفید رنگی است كه روی سطح مینای دندان در امتداد خط لثه به وجود می‌آید و به تدریج این خطوط تغییر رنگ می‌دهند و دندان را سوراخ می‌كنند.

پوسیدگی های دندانی در دوران كودكی در واقع نوع شدیدی از پوسیدگی است كه می‌تواند حتی در سنین پایین كودكان نوپا و پیش‌دبستانی به وجود بیاید و دندان‌های كودك را از بین ببرد. پوسیدگی زودهنگام دندان‌ها در دوران كودكی را می‌توان با مشاهده نشانه‌های پوسیدگی بر روی دندان‌های كودكان زیر سه سال تشخیص داد.
محرومیت اقتصادی یكی از علل اصلی پوسیدگی دندان‌ها است. پوسیدگی دندان‌ها در دوران كودكی نوعی بیماری عفونی است و باكتری استرپتوكوك موتانس عامل اصلی آن می‌باشد.
این باكتری نه تنها اسید تولید می‌كند، حتی مقدار آن را در دهان افزایش می‌دهد. وجود قند در دهان، مقدار اسید روی دندان‌ها افزایش می‌دهد. پوسیدگی دندان‌هادر خردسالان و شیرخواران معمولاً از دندان‌های جلو و بالا شروع می‌شود و سپس به دنبال آن دندان‌های عقب درگیر میگردند.

پوسیدگی دندانی در دوران کودکی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *