کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / دندانپزشکی / پیشگیری از پوسیدگی دندان با تغذیه مناسب
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

پیشگیری از پوسیدگی دندان با تغذیه مناسب

راه های پیشگیری از پوسیدگی دندان با تغذیه مناسب

پیشگیری از پوسیدگی دندان با تغذیه مناسب

دو راه پیشگیری عمومی از پوسیدگی دندان رعایت تغذیه مناسب و مراجعه منظم ۶ ماه به دندان پزشک و گرفتن رادیوگرافی از دندان است که از پوسیدگی های جزئی دندان که قابل مشاهده نیست آگاه شویم.

تغذيه مناسب شامل کاهش ميزان مصرف مواد قندي و استفاده مواد قندي فقط همراه با وعده هاي اصلي غذا، مصرف شير و لبنيات و مواد غذايي حاوي فلورايد مانند چاي، ماهي و ميگو و استفاده از ميوه ها و سبزي هاي تازه از راه هاي پيشگيري از پوسيدگي دندان است.

فلورايد ماده طبيعي است که باعث افزايش مقاومت دندان ها مي شود و دريافت مقادير مناسب آن به صورت خوراکي در زمان تشکيل دندان ها منجر به افزايش استحکام ساختمان مينای دندان مي شود.

یکی از دلایل اصلی پوسیدگی دندان خوردن بیش از حد نوشیدنی‌ها و تنقلات شیرین و دارای قند است.

مواد غذایی حاوی قند مثل شیرینی، مربا، کیک، بیسکویت و بستنی را نباید به کرات به کودکان داد و خوردن آنها را باید به زمان صرف وعده‌های اصلی غذا محدود کرد.

میوه‌های خشک نیز می‌توانند به دندان آسیب بزنند و خوردن آنها را نیز باید به زمان صرف وعده های اصلی غذا محدود کرد.

به جای شیرینی و مواد حاوی قند بهتر است کودکان خود را عادت بدهید که در فاصله وعده‌های اصلی غذا میوه و سبزیجات خام مثل موز، نارنگی، خیار و هویج بخورند. تنقلات خوب دیگر عبارتند از نان تُست، بیسکویت برنجی و یا زرت بو داده بدون شکر و نمک.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *