کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / پزشکی و سلامت / پیشگیری از پوسیدگی دندان | جلوگیری از پوسیدگی دندان
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

پیشگیری از پوسیدگی دندان | جلوگیری از پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندان

پیشگیری از پوسیدگی دندان | جلوگیری از پوسیدگی دندان

دبیر کمیته علمی هفدهمین کنگره سراسری انجمن اندودانتیست‌های ایران گفت: تمیز نگهداشتن دندان‌ها با استفاده از مسواک و نخ دندان و دهانشویه‌ها، کاهش استفاده از مواد غذایی دارای قند بالا، فلوراید موجود در خمیردندان و دهانشویه‌ها و سایر ترکیبات حاوی فلوراید به پیشگیری از پوسیدگی دندان کمک می‌کند.
دکتر نوشین شکوهی نژاد، دانشیار دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره عوارض بی‌توجهی به مشکلات و بیماری‌های دندان گفت: در محدوده دهان و دندان نیز مانند سایر نقاط بدن، پیشگیری از ایجاد بیماری مسلما بهتر از درمان بیماری است. همچنین در ابتدای هر بیماری از جمله مشکلات دندانی مانند پوسیدگی، درمان و مداخله به موقع و سریع می‌تواند از پیشرفت بیماری که در نهایت به از دست دادن دندان طبیعی منجر می‌شود، جلوگیری کند.
وی ادامه داد: در پاره‌ای از موارد با درمان به موقع می توان پوسیدگی های دندان را بدون نیاز به درمان ریشه برطرف کرد. همچنین زمانی که پوسیدگی به دلیل پیشرفت بیشتر و عدم درمان به موقع به بافت های داخلی دندان نفوذ کند، چنانچه بافت‌های حمایت کننده اطراف دندان مانند استخوان فک و بافت‌های لثه‌ای دچار مشکل جدی نشده باشند، می‌توان با درمان‌های ریشه (درمان‌های اندودانتیک) دندان طبیعی را درمان و حفظ کرد.
شکوهی‌نژاد افزود: عدم توجه به مشکلات دندان در نهایت سبب از بین رفتن ساختار دندان و بافت‌های حمایت کننده اطراف می‌شود و متاسفانه امکان حفظ دندان از دست می‌رود. از بین رفتن دندان های طبیعی، خود می‌تواند مشکلات دیگری را هم به دنبال داشته باشد.دبیر کمیته علمی هفدهمین کنگره سراسری انجمن اندو دانتیست‌های ایران درباره تعداد مقالات ارسال شده به این کنگره نیز گفت: ارائه مطالب علمی در کنگره در دو بخش سخنرانی و ارائه به صورت پوستر صورت خواهد گرفت. در بخش سخنرانی ها، به جای اینکه فراخوان برای دریافت مقالات انجام شود یک نوآوری صورت گرفت به این شکل که برای طراحی پانل ها فراخوان داده شد و از بین پروپوزال‌های دریافت شده، کامل‌ترین پروپوزال که در عین حال موضوع جدید و کاربردی‌تری را هم شامل می‌شود، انتخاب شد. در بخش ارائه پوستر نیز از ۵۹ مقاله دریافتی ۴۶ مقاله مورد پذیرش واقع شد و در مجموع در کنگره هفدهم ۲۸ سخنرانی و ۴۶ ارائه پوستر خواهیم داشت.
وی همچنین از حضور سخنرانان و اساتید برجسته رشته دندانپزشکی از  کشورهایی همچون آمریکا، انگلستان، فرانسه و آلمان به منظور تبادل اطلاعات علمی با اساتید و دندان پزشکان داخلی در این کنگره خبر داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *