کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / دندانپزشکی / پیشگیری از پوسیدگی و خرابی دندان با شیر و صبحانه
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

پیشگیری از پوسیدگی و خرابی دندان با شیر و صبحانه

پیشگیری از پوسیدگی و خرابی دندان با شیر و صبحانه

يك جراح و دندانپزشک گفت:خوردن صبحانه و همچنین شیری که هنگام صبحانه مصرف می شود به پیشگیری از پوسیدگی و خرابی دندانها کمک می کند.

دکتر رامین فرزاد افزود: تحقیقات جدید نشان می دهد که کودکانی که در سنین ۲ تا۵  سالگی صبحانه نمی خورند در مقایسه با کودکانی که هر روز صبحانه می خورند به طور تقریبی چهار برابر بیشتر احتمال دارد تا مبتلا به پوسیدگی دندان شوند.

اين جراح و دندانپزشک گفت: محققان در مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای مریلند با مطالعه و جمع آوری اطلاعات از بیش از چهار هزار کودکان دریافتند تنها ۲۳ درصد کودکانی که هر روز صبحانه می خورند دچار پوسیدگی دندان می شوند در حالیکه کودکانی که از صبحانه خوردن فرار می کنند ۳۴ درصد آنها دچار پوسیدگی می شوند که باید به آن توجه شود.

وی خاطرنشان کرد: محققان می گویند نوجوانانی که از صبحانه خوردن فرار می کنند بیشتر احتمال دارد تا در طول روز اسنکهایی که سرشار از قند است مصرف کنند که برای سلامتی مضر است.

فرزاد افزود: شیری که هنگام صبحانه خورده می شود به پیشگیری از پوسیدگی دندانها کمک می کند.

این متخصص تاکید کرد:‌صبحانه نخوردن می تواند باعث خرابی و پوسیدگی دندانها می شود که لازم است افراد به صبحانه توجه بیشتری کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *