کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / دندانپزشکی / پیوره نوعی بیماری لثه ای
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

پیوره نوعی بیماری لثه ای

پیوره, بیماری لثه ای, التهاب لثه, خونریزی لثه

پیوره نوعی بیماری لثه ای

از علائم اولیه پیوره خونریزی لثه ها خصوصا هنگام مسواک زدن است که در صورت عدم پیشگیری و در نتیجه عفونت حاد و راه یافتن میکروب به بدن ، احتمال بروز نفریت – رماتیسم حاد مفصلی – بیماریهای قلبی و اندو کاردیت نیز می رود.

وقتی شخصی مبتلا به بیماری‌های لثه مثل پیوره می‌شود، به مرور زمان دندان‌ها لق می‌شوند و می‌ریزند.

احسان صادقی نژاد، متخصص دندانپزشکی گفت: وجود رسوب در قالب جرم دندانی در مواقعی می‌تواند بسیار مشکل ساز شود تا جایی که به یک بیماری با نام پیوره تبدیل شود و در طول زمان فرد دندان‌هایش را از دست بدهد.

وی افزود: بزاق هم دارای املاح زیادی است که می‌تواند تحت شرایطی در مناطقی از دندان‌ها ایجاد رسوب کند. البته مناطقی که با غذا و مسواک کمتر در تماس هستند. رسوب و جرم بستر بسیار مناسبی برای جایگزینی میکروب‌هایی است که به طور طبیعی در دهان وجود دارند.

صادقی نژاد اذعان داشت: پیوره نوعی بیماری لثه‌ای است که موجب التهاب لثه و در نهایت لق شدن دندان می‌شود که معمولا این افراد به همراه مسواک زدن یا استفاده از نخ دندان با خونریزی مواجه می‌شوند.

صادقی نژاد در پایان گفت: پیوره موجب تحلیل رفتن استخوان‌ها می‌شود که اگر در مراحل اول تشخیص داده شود، می‌توان با پیوند استخوان تا حدودی از پیشرفت آن جلوگیری کرد. ممکن است پیوره زمینه وراثتی هم داشته باشد.

وی ادامه داد: این افراد پس از بازسازی استخوان می‌توانند از کاشتن دندان استفاده کنند. در نهایت برای پیشگیری از این اتفاق باید از رسوب جرم و پلاک روی دندان پیشگیری کرد.

پیوره نوعی بیماری لثه ای

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *