کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / دندانپزشکی / چرا بهتر است از نخ دندان استفاده کنیم؟
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

چرا بهتر است از نخ دندان استفاده کنیم؟

همه ما دوست داریم دندان های سالمی داشته باشیم و بدون دردسر غذا میل کنیم. اگر دوست ندارید دوران پیری تان فقط ماست و پوره سیب‌زمینی بخورید، کمی روی نخ دندان سرمایه‌گذاری کنید.

اگر شما نخ دندان نکشید پلاک‌های چسبنده در بین دندانهای شما قرار گرفته و میتواند باعث بروز بیماری های لثه و مشکلات سلامت دهان و دندان شوند. اما با این حال هنوز هم بسیاری هستند که نخ دندان استفاده نمی کنند.

شاید تحقیقات جدید باعث شود که شما در استفاده از نخ دندان انگیزه بیشتری داشته باشید. دانشمندان معتقدند کشیدن نخ دندان در طولانی‌مدت تاثیر بیش‌تری نسبت به جراحی پلاستیک در مبارزه با اثرات پیر شدن دارد.

اگر شما هر روز نخ دندان نکشید، چهل درصد از سطح دندان شما کثیف باقی خواهد ماند. این باعث می‌شود لکه‌ها و زردی های دندان در بین و در اطراف دندان‌های شما باقی بماند.

رشد پلاک های دندانی هم‌چنین می‌تواند منجر به التهاب لثه ها شده که اولین مرحله از ابتلا به بیماری‌های لثه را شامل میشود.

این بیماری می‌تواند باعث خونریزی و حساسیت لثه‌ها شده و در نهایت منجر به تحلیل لثه شما و از دست رفتن استخوان‌ها در ناحیه دهان می شود.

ایجاد فاصله در بین دندان‌ها و عدم توازن در بافت‌های لثه باعث می‌شود که شما ظاهر پیرتری داشته باشید. فرقی ندارد که چقدر کامل مسواک می‌زنید یا چقدر زمان صرف مسواک زدن می‌کنید، شما تنها بخش ظاهری دندان‌هایتان را تمیز کرده‌اید که درست مانند این است که بعد از کار و فعالیت زیاد فقط یکی از زیربغل‌های خود را بشویید اما خطر از قلم انداختن نخ دندان فراتر از علم بهداشت است.

این باکتری‌ها عمر طولانی داشته و می توانند خطر بیماری های قلبی را افزایش دهند. از نوع خاصی نخ دندان استفاده کنید که خیلی نرم بین دندان‌ها کشیده می‌شود.

بیشتر مراقب دندانهایتان باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *