کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / پزشکی و سلامت / چگونه به راه رفتن کودک کمک کنیم؟
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

چگونه به راه رفتن کودک کمک کنیم؟

راه رفتن کودک, سایت کودکان

چگونه به راه رفتن کودک کمک کنیم؟

پسر من در ۳۲ هفتگی به علت پارگی کیسه آب به دنیا آمد. او الان ۱۳ ماه دارد و تنها مشکلی که دارد کُندی رشد حرکتی اوست. حدود ۴ ماه کار درمانی رفته و می‌تواند بنشیند و سینه خیز برود، ولی خب سینه‌خیز را هم اشتباه می‌رود و هنوز نمی‌تواند ۴ دست و پا راه برود، چه کمکی می‌توان به او کرد؟

نوزادانی که در ۳۲ هفتگی متولد می‌شوند، معمولا وزنی کمتر از وزن طبیعی دارند. احتمالا حدود ۲ کیلو یا کمی بیشتر هستند. در حالی که وزن طبیعی نوزاد هنگام تولد ۳ کیلو تا ۳ کیلو و ۲۰۰ گرم است. برای اینکه کاهش وزن این نوزاد جبران شود باید تغذیه خوب و کاملی داشته باشد. اگر شیر مادر بخورد باید تا ۲ سالگی ادامه داشته باشد. در این میان تغذیه مادر نقش مهمی ایفا می‌کند.

باید تمام موارد مورد نیاز بدن خود را مثل پروتئین شامل گوشت قرمز، کباب، ماهی و گوشت سفید و همچنین لبنیات تامین کند. علاوه بر این باید میوه‌جات و سبزیجات را حتما در سبد غذایی خود قرار دهد. کپسول مولتی‌ویتامین، آهن و کلسیم نیزتوصیه می‌شود. از ۶ ماهگی هم باید به این نوزاد غذای تکمیلی داده شده باشد. اگر هم از شیر خشک تغذیه می‌کند، باید به میزان کافی باشد. باید سوپی که شامل ماهیچه و گوشت قرمز است به او داده شود. اگر منحنی رشد کودک خوب باشد، می‌تواند کمبود وزن را جبران کند و فعالیت‌های حرکتی او نیز سیر طبیعی را از سر خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *