کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / پزشکی و سلامت / کاهش اشتها و سوزاندن کالری با تغذیه (فلفل قرمز)
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

کاهش اشتها و سوزاندن کالری با تغذیه (فلفل قرمز)

کاهش اشتها, سوزاندن کالری, تغذیه, فلفل قرمز, فلفل

کاهش اشتها و سوزاندن کالری با تغذیه (فلفل قرمز)

فلفل‌های قرمز بزرگ که به فلفل هندی معروف هستند، به کاهش اشتها و سوزاندن کالری (به خصوص در افرادی که عادت به خوردن آن ندارند) کمک می‌کند. مطالعات نشان می‌دهد نصف یک قاشق چایخوری فلفل قرمز (وقتی با غذا خورده می‌شود) باعث می‌شود که طی ۴ ساعت ۱۰ کالری بیشتر بسوزانید.

علاوه بر این، فلفل در افرادی که عادت به خوردن غذاهای ادویه دار و تند ندارند، منجر به کاهش اشتها می‌شود. پزشکان معتقدند فلفل باعث تحریک یکی از عصب‌های سر و گردن می‌شود و این عصب تاثیر مستقیمی روی اشتها و میزان غذای مصرفی دارد. این محرک وقتی که برای فرد ناآشنا باشد، تاثیرات بیشتری به جای می‌گذارد.

بنابراین می‌توانید هنگام طبخ غذا کمی فلفل قرمز به غذای خود اضافه کنید. اما لازم به ذکر است که مصرف ادویه‌جات و فلفل قرمز برای افرادی‌که از بیماری‌های گوارشی مثل زخم معده و یا ورم‌ معده و یا سندرم روده تحریک پذیر رنج می‌برند، توصیه نمی‌شود؛ زیرا غذاهای تند و ادویه‌دار باعث تشدید بیماری و تحریک شدن اعصاب معده می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *