کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / پزشکی و سلامت / کاهش فشار خون با گوش دادن به موسیقی
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

کاهش فشار خون با گوش دادن به موسیقی

کاهش فشار خون, موسیقی, فواید موسیقی, فشار خون

کاهش فشار خون با گوش دادن به موسیقی

مطالعات محققان ژاپني نشان مي‌دهد، افرادي كه هر دو ماه يك‌بار در جلساتي شركت مي‌كنند كه در آن موسيقي پخش مي‌شود يا با اجراي برنامه‌هاي طنز روحيه شركت‌كنندگان شاد مي‌شود، بعد از چند ماه فشار خون كمتري نسبت به ديگران پيدا مي‌كنند.

كاهش فشار خون اين افراد به نوبه‌خود باعث شد تا احتمال خطر مرگ بر اثر سكته يا بيماري‌هاي قلبي بين ۵ تا ۱۵ درصد در آن‌ها كمتر شود.البته كارشناسان اعلام كردند، فقط با موسيقي يا خنديدن نمي‌توان فشار خون بالا را درمان كرد.

اما استفاده از اين ۲ روش به همراه استفاده از داروها مي‌تواند به پيشرفت سريع‌تر بيماري كمك كند. گوش دادن به موسيقي و خنديدن باعث كاهش ميزان هورمون استرس به نام كورتيزول در خون مي‌شود.

مطالعات ديگر هم نشان داده است خنديدن و گوش دادن به موسيقي مي‌تواند عملكرد رگ‌هاي خوني بدن را بهتر كرده و حتي آن‌ها را تا ۳۰ درصد عريض‌تر كند.

تاثير گوش دادن به موسيقي در پايين آوردن فشار خون، درست به اندازه آن است كه شما ميزان نمك را در رژيم غذايي خود كاهش دهيد يا وزن خود را بيش از ۵/۴ كيلوگرم كم كنيد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *