کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / پزشکی و سلامت / کنترل برداشت آب در کرمان از جمله دستاوردهای طرح همیاران آب
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

کنترل برداشت آب در کرمان از جمله دستاوردهای طرح همیاران آب

۵۰ درصد حوزه جازموریان در کرمان و ۵۰ درصد آن هم در سیستان و بلوچستان است و ۲۲ هزار حلقه چاه در جازموریان حفر شده که ۱۷ هزار حلقه چاه در استان کرمان است و از این تعداد ۶ هزار غیرمجاز حفر شده‌است.

کنترل برداشت آب در کرمان از جمله دستاوردهای طرح همیاران آب

محمدرضا بختیاری با اشاره به ۱۱۵ درصد برداشت از آب‌های تجدیدپذیر استان کرمان ابراز داشت: کنترل برداشت آب در کرمان از جمله دستاوردهای طرح همیاران آب استان است.

محمدرضا بختیاری عصر امروز در جلسه مدیریت بحران آب و طرح همیاران آب استان کرمان در محل سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری، اظهار داشت: یک چهارم بیلان آب منفی کشور متعلق به استان کرمان است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان کرمان ادامه داد: میزان آب مصرفی در بخش کشاورزی کرمان برابر با مجموع آب شرب کشور است و در شمال استان کرمان طرح انتقال آب از بهشت‌آباد را در دستور کار داریم و هیچ چاره‌ای به غیر از انتقال آب وجود ندارد.

بختیاری تاکید کرد: در حالی که در سال گذشته ۴۵ روز خاموشی چاه‌های آب کشاورزی استان کرمان را داشتیم که در سال جاری دو ماه خاموشی چاه‌های آب را خواهیم داشت.

وی یادآور شد: تا قبل از اجرای طرح همیاران آب در استان کرمان فقط ۲۸۰ کنتور هوشمند برای چاه‌های آب نصب شده بود که با اجرای طرح همیاران آب حدود ۲ هزار و ۱۰۰ کنتور هوشمند نصب شده و تمام چاه‌های آب شمال کرمان تا پایان سال به کنتور هوشمند مجهز می‌شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *