کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / دندانپزشکی / کی مسواک بزنم؟ زمان مناسب برای مسواک زدن
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

کی مسواک بزنم؟ زمان مناسب برای مسواک زدن

مسواک زدن, بهترین زمان مسواک زدن, مسواک

کی مسواک بزنم؟ زمان مناسب برای مسواک زدن

۲ بار مسواک زدن که دو دقیقه به طول می‌کشد می‌تواند بهداشت دهان و دندان را تأمین کند.

مسواک زدن شب و روز با هم تفاوت دارد؛ در شب بزاق دهان کاهش می‌یابد و اگر فرد مسواک نزند باقیمانده غذا باعث پوسیدگی دندان می‌شود.مسواک زدن قبل از خواب می‌تواند از تخریب دندان جلوگیری کند.مسواک می‌تواند با تمیز کردن سطوح داخلی و خارجی دندان ۶۵ درصد تمیزی دندان را تأمین کند.

بعد از مسواک شبانه با استفاده از نخ دندان ۲۰ درصد تمیزی دیگر که حاصل از پاکیزگی سطوح بین دندانی است تأمین می‌شود.


خيلي‌ها عادت دارند به محض بيدار‌شدن، از رختخواب به دستشويي بروند و مسواك بزنند؛ ولي بعد از صبحانه زود لباس مي‌پوشند و سركارشان مي‌روند بدون اين‌كه مسواك بزنند.

به نظر شما بهتر است قبل از صبحانه مسواك زد يا بعد از آن؟ توصيه ما دندان‌پزشكان اين است كه حتما بعد از صبحانه مسواك بزنيد.

مسواك‌زدن قبل از صبحانه به خوش‌بو شدن محيط دهان شما كمك مي‌كند؛ ولي اين مسواك زدن انتخابي است.

روش درست اين است كه پس از صبحانه مسواك بزنيد چون پس از صبحانه باقي‌مانده مواد غذايي درون شيارهاي دندان‌هاي شما جمع مي‌شوند و باقي ماندن اين مواد در طول روز در آنجا، باعث پوسيدگي دندان‌هاي شما مي‌شود بنابراين اگر قرار است از بين قبل و بعد از صبحانه مسواك زدن يكي را انتخاب كنيد، بعد از صبحانه را پيشنهاد مي‌كنيم.دندانپزشکی شبانه روزی هروی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *