بلاگ

آزمون کرونا در مراکز 16 ساعته رایگان است.

به گزارش این خبرگزاری ، بابک اشراطی گفت: در ابتدا 13 مرکز خدمات بهداشتی کرونا 16 ساعته در دانشگاه علوم پزشکی ایران راه اندازی شد اما این مراکز گسترش یافته اند.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای مارس 1998 و پس از فراخوان ، مراکز 16 ساعته بسته به جمعیت و ظرفیت دانشگاه نصب شد ، ادامه داد: در آگوست 1999 تعداد این مراکز به 17 مرکز رسید و به زودی به 29 مرکز افزایش می یابد. مراکز در حال حاضر 26 مرکز فعال وجود دارد و 3 مرکز تا پایان هفته جاری تأسیس می شود.

اشراتی با اعلام اینکه افراد حاضر در مراکز 16 ساعته شامل پزشک ، ارائه دهنده خدمات بهداشتی ، پذیرش و نمونه گیری هستند گفت: غربالگری افراد ، نمونه گیری ، آموزش بیمار ، سوابق اطلاعات بیمار ، شناسایی و ردیابی محدود افراد در تماس با بیماران ، از جمله خدماتی که ممکن است ارائه شود. در این مراکز است.

وی در مورد تعداد مراجعه به مراکز 16 ساعته تحت حمایت دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: قبل از قله سوم کرونا تعداد مراجعه به مراکز 16 ساعته 2500 در هفته بود و اکنون به دلیل هفته گذشته تعداد بازدیدکنندگان از 7000 نفر عبور کرد ، یعنی روزانه هزار بازدید کننده داشت.

اشراطی عدم مراجعه سرپایی به بیمارستان ها و اخذ نمونه از جمله اهداف ایجاد این مراکز عنوان کرد و گفت: بیماران سرپایی باید به مکانی غیر از بیمارستان مراجعه کنند و در صورت لزوم مراجعه کنند. به مراکز پزشکی “. ما به این موفقیت دست پیدا می کنیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار داشت: نیاز به انجام تست کرونا در مکانی مناسب برای بیماران سرپایی بود که این کار در مراکز 16 ساعته نیز انجام می شود. قبل از تأسیس این مراکز ، آزمایش های تاج در بیمارستان ها انجام می شد.

اشراطی گفت: در صورت لزوم ، هموطنان به مدت 16 ساعت به مراکز خدمات بهداشتی ارائه می شوند تا مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرند.

وی با تأکید بر لزوم ارائه سایر خدمات ضروری پزشکی در این مراکز افزود: ما سعی می کنیم مراکز خدمات کرونا را از سایر خدمات پزشکی مانند واکسیناسیون جدا کنیم یا حداقل مسیر پذیرش این بیماران با سایر بیماران یکسان نیست. .

اشراطی ادامه داد: در ابتدای شیوع تاج ، واکسیناسیون در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران حدود 11 درصد کاهش یافت که با اقدامات مناسب به 100٪ قبلی بازگشت.

وی گفت: آزمایش کرونا در مراکز جامع مراقبت های بهداشتی 16 ساعته برای افرادی که واجد شرایط نمونه گیری در پروتکل های وزارت بهداشت هستند ، به صورت رایگان انجام می شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه هنوز یک کیت تشخیص سریع کرونا در دانشگاه علوم پزشکی ایران توزیع نشده است ، افزود: آزمایشات اصلاح شده و کرونر فقط به صورت رایگان ارائه شد به افراد بالای 65 سال ، زنان باردار و بیماران. پس از پیگیری ، تصمیم بر این شد که آزمونهای رایگان در همه گروهها در مناطق تحت پوشش سه دانشگاه علوم پزشکی استان تهران انجام شود.

وی با اشاره به افزایش تست گفت: روزانه 140 آزمایش در مراکز 16 ساعته انجام می شود که به حدود 1000 تست افزایش می یابد. به همین ترتیب ، زمان پاسخ به آزمایش ها از 3 به 4 روز به 48 ساعت کاهش یافت و با ظهور آزمایش های سریع تشخیصی ، این زمان به 20 دقیقه می رسد.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید