بلاگ

آلودگی اقیانوس مساوی است تهدیدی برای سلامت بشر

اقیانوس زمین برای زندگی روی زمین از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. آنها نقش مهمی در افزودن اکسیژن به جو و جذب دی اکسید کربن دارند و به تثبیت اثرات گرم شدن کره زمین کمک می کنند.

اما اکنون ، اقیانوس های جهان اساساً توسط رفتارهای انسانی تهدید می شوند. با از بین بردن سلامت دریا ، سلامتی انسان ها ، به ویژه کسانی که در کنار دریا زندگی می کنند ، نیز به خطر می افتد.

محققان در این مطالعه دریافتند که رفتار انسان دلیل اصلی این آسیب است. یک نمونه معمول از این تغییرات آب و هوایی ناشی از فعالیت انسان است.

با افزایش دمای زمین ، سرعت ذوب شدن یخ های دریا افزایش می یابد. با این کار انواع جلبک ها و باکتری های مضر موجود در آب های آلوده آزاد می شود.

سطح دریا در حال افزایش است و طوفان های ساحلی در حال افزایش سلامتی ساکنان ساحل را تهدید می کند. با افزایش سطح دی اکسید کربن در جو ، اقیانوس اسیدی می شود و پایه های مهم زنجیره غذایی اقیانوس از بین می رود.

فیلیپ لندریگان ، یک عضو تیم تحقیقاتی در دانشگاه بوستون ، گفت: “به طور خلاصه ، آلودگی دریایی یک مشکل بزرگ جهانی است ، در حال گسترش است و تأثیر مستقیم بر سلامتی انسان دارد.” بود. مردم در مورد آلودگی پلاستیک در دریا شنیده اند ، اما این تنها بخشی از آن است. “طبق تحقیقات ، اقیانوس توسط مجموعه ای پیچیده از سموم مانند جیوه ، سموم دفع آفات ، مواد شیمیایی صنعتی ، ضایعات نفتی ، پساب های کشاورزی و مواد شیمیایی موجود در پلاستیک از بین می رود.”

وی گفت: “این سموم در اقیانوس اساساً با خوردن غذاهای دریایی آلوده به بدن انسان حمله می كنند.”

این مطالعه نشان می دهد که گرم شدن کره زمین و در نتیجه افزایش دمای دریا ، همراه با آلودگی دریایی ، باعث افزایش شیوع باکتری های مولد وبا و افزایش جلبک های مضر می شود.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید