بلاگ

آلودگی نوری چه اثری روی زایمان زودهنگام دارد؟

به گزارش خبرنگار مجله دانستنی های دندانپزشکی، محققان دانشگاه کلرادو در ایالات متحده با استفاده از یک مدل مبتنی بر فیزیک به نام قانون واکر ، شواهدی از تولد چاقی ، سن کوتاه حاملگی و زایمان زودرس بدست آوردند.

به گفته محققان ، در نتیجه افزایش نور شب ، احتمال افزایش زایمان حدود 1.48٪ است. این بدان معناست که نور شب که می بینید فقط یک چهارم تا یک سوم ستاره هایی است که در آسمان آشفته یا آسمان عادی دیده می شوند.

موجه یانگ ، یکی از نویسندگان این تحقیق ، گفت: “یک مکانیسم ممکن برای این یافته ها اختلالات ریتم شبانه روزی به دلیل آلودگی نوری است.” “اختلال در ریتم شبانه روزی می تواند منجر به اختلال در خواب شود و به نوبه خود منجر به نتایج بدتر شود.”

یانگ گفت: “در حالی که استفاده گسترده از لامپ در شب اغلب با صرفه اقتصادی بیشتری همراه است ، تحقیقات ما نشان می دهد که مزایای تاریکی اغلب نادیده گرفته می شوند.” ما باید درک کنیم که ساعت زنده گیری بدن انسان ، مانند همه موجودات روی زمین ، برای تنظیم صحیح فعالیت بدن ، مانند خواب ، به “تاریکی” به عنوان بخشی از چرخه نور تاریک نیاز دارد.

اگرچه در جامعه امروز لامپها شبانه مورد نیاز نیستند ، اما می توانند در ولع مصرف شبانه روزی بدن انسان تداخل ایجاد کنند و بنابراین یک اختلال محسوب می شوند.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید