بلاگ

آمادگی جسمانی چه تاثیری بر افزایش خطر پسوریازیس دارد؟

به گزارش خبرنگار مجله دانستنی های دندانپزشکی، محققان دانشگاه گوتنبرگ سوئد دریافتند مردانی که وارد دوره های آموزشی اجباری می شوند و از نظر آمادگی جسمانی پایین ترین سطح را دارند ، 35 درصد بیشتر از مردان در معرض ابتلا به پسوریازیس در بزرگسالی هستند.

این مطالعه بر اساس داده های بیش از 1.2 میلیون جوان 18 ساله است که بین سالهای 1968 تا 2005 در نیروهای مسلح سوئد خدمت می کنند. در طی مراحل ثبت نام ، همه این جوانان تحت آزمایش دوچرخه ورزشی قرار گرفتند.

محققان داده ها را با توجه به تناسب اندام مردان به سه سطح تناسب اندام کم ، متوسط ​​و زیاد تقسیم کردند. سپس آنها داده ها را با سایر اطلاعات مربوط به کدهای تشخیصی پسوریازیس و آرتروز پسوریازیس مقایسه کردند.

بعداً ، در سنین 37 تا 51 سالگی ، به پسوریازیس یا آرتروز پسوریازیس مبتلا شد که بیش از 23000 سرباز وظیفه را فراخواند. در گروه با آمادگی جسمانی کم ، 2.5٪ یکی از این دو بیماری را داشتند ، در حالی که در گروهی که آمادگی جسمانی بالا داشتند ، تنها 1.7٪ به این بیماری مبتلا بودند.

بنابراین ، هنگامی که مردان به ارتش می روند ، اگر مردان کمتری داشته باشند ، تعداد بیماران مبتلا به پسوریازیس یا آرتروز افزایش می یابد.

مطالعات نشان داده است که خطر پسوریازیس در گروه کم تناسب اندام 35٪ و در گروه کم خطر آرتروز پسوریازیس 44٪ بیشتر است.

مارتا لاسكوسكي ، همكار تحقيق در اين زمينه ، گفت: “ما ميان رابطه اي بين كاهش تناسب اندام و افزايش بيماري پسوريازيس و آرتروز پسوريازيس پيدا كرده ايم ، اما رابطه علت آن مشخص نيست.” “بنابراین نمی توان گفت که ورزش می تواند این مشکلات سلامتی را ایجاد کند.”

وی افزود: “مطالعات قبلی نشان داده است که آمادگی جسمانی کم با بیماری های قلبی عروقی و پسوریازیس با بیماری های قلبی عروقی مرتبط است.”

مطالعات قبلی نشان داده است که افراد مبتلا به پسوریازیس نسبت به افرادی که فعالیت بدنی ندارند ، تناسب اندام کمتری دارند.

افراد مبتلا به پسوریازیس بیماری های دیگری نیز دارند. حدود 30٪ به یک بیماری التهابی شایع مبتلا به آرتریت پسوریازیس مبتلا هستند. از دیگر بیماری های معروف می توان به چاقی ، بیماری های قلبی عروقی ، دیابت و افسردگی اشاره کرد.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید