بلاگ

آموزش داوینچی برای تعادل رنگ سفید

با استفاده از دکمه های رنگی در آموزش کامل داوینچی رایگان می توانید برای حل مشکلات رنگ هنگام کار با عکس های مخلوط شده با دمای رنگ ساده اقدام کنید.

عکاسی از قسمتهای رنگی که از دمای رنگ این مخلوط رنج می برند حداقل ممکن است دشوار باشد. شما اغلب می توانید با یک سناریو طبقه بندی رنگ روبرو شوید که عکس هایی که روی آن کار می کنید بسیار روشن و سفید هستند ، اما در جایی از کشو منبع نور وجود دارد که تعادل رنگ را کاهش می دهد.

یک نمونه معمول یادگیری داوینچی از این مورد در نور کامل با چراغ های تنگستن (وزن 3200 کیلوگرم) است. اگر یک پنجره تزریق شده باشد و نور روز از طریق آن پخش شود (5600K) ، چراغ پنجره در مقابل چراغهای تنگستن گرم بسیار آبی به نظر می رسد.

این یکی از مثالهای زیاد است زیرا دمای مختلف رنگ می تواند متفاوت باشد. فرقی نمی کند که این مخلوط با دمای رنگ مشکل خاصی داشته باشد ، یا همیشه شامل سه مرحله زیر است.

1. تعادل رنگ سفید برای رنگ بدن
نکته سریع DaVinci: برای اصلاح تعادل رنگ سفید از دکمه های رنگ استفاده کنید

در بدترین حالت ، هنگامی که چندین منبع نور وجود دارد (هر کدام از آنها دارای دمای رنگ متفاوت هستند) ، نمی توانید تعادل رنگ سفید را روی 3200 یا 5600 تنظیم کنید و به بهترین حالت امیدوار باشید. قبل از اینکه تعادل کلی نسبتاً خنثی باشد و مهمتر از همه ، باید قبل از طبیعی جلوه دادن رنگ پوست ، از چشمان خود برای تنظیم چرخهای رنگ خود استفاده کنید.

اگر تنظیمات RAW را تنظیم کنید و تراز سفیدی را با یک عدد شماره گیری کنید ، تعداد شما می تواند در حدود 4300 یا 4،700 باشد – که احتمالاً در محدوده متوسط ​​همه منابع نور قاب است. به دست آوردن

هنگامی که تعادل را تنظیم کردید (با استفاده از چرخ رنگ یا تنظیم تعادل رنگ سفید) و رنگ پوست طبیعی به نظر می رسد ، می توانید به مرحله بعدی بروید.

2. کلیدهای رنگی
نکته سریع DaVinci: برای تصحیح تعادل رنگ سفید از کلیدهای رنگی استفاده کنید: دکمه های رنگی

این مهمترین مرحله در این فرآیند است زیرا به شما در شناسایی مشکلاتی که دارید کمک می کند. رنگ پوست در عکس های شما اکنون طبیعی به نظر می رسد و منطقه در قاب شما کاملا از بین می رود. به عنوان مثال ، همانطور که در بالا ذکر شد ، ممکن است یک پنجره آبی در پس زمینه خود داشته باشید ، که باعث از بین رفتن بیننده می شود.

در DaVinci Resolve می توانید پس زمینه آبی روشن خود را برای عکس خود با استفاده از جدول مقدماتی خود انتخاب کنید. مانند هر انتخابات مقدماتی ، شما باید مشکلات را با تنظیم نرمی ، تقارن و سایر تنظیمات تنظیم کنید تا مساحت مسئله کاملاً جدا شود. سپس ، از چرخ رنگ خود برای تنظیم رنگ در صورت لزوم استفاده کنید. در سناریوی توضیح داده شده در بالا ، احتمالاً می خواهید گرمای زیادی به لهجه ها و سایه های متوسط ​​اضافه کنید و وضعیت را به طور کلی آرام کنید.

3. آخرین لمس ها
در این مرحله ، تصویر شما باید بسیار خوب به نظر برسد. رنگ پوست هنوز باید مانند حالت اول باشد اما البته اکنون نور پنجره شما (در این مثال) برای جبران مشکلات دمای رنگ تنظیم شده است. هنوز هم ، احتمالاً می خواهید کمی بیشتر روی عکسهای خود کار کنید تا همه چیز در هم بخورد.

اغلب هنگام کار با چندین کلید رنگی ، توصیه می شود یک گره اضافی در ساختار خود ایجاد کنید تا برخی از تنظیمات کلی / کلی را امکان پذیر کند. به عنوان مثال ، ممکن است بخواهید در این مرحله تعادل رنگی کلی ایجاد کنید و سبک دادن به تصویر خود را شروع کنید. ممکن است بخواهید همه چیز را گسترش دهید یا همه چیز را گرم کنید – همه اینها به اولویت خلاقیت شما بستگی دارد. هر آنچه را انتخاب کنید ، این مرحله به از بین رفتن کاملاً ناسازگاری دمای رنگ کمک می کند.

همیشه بخاطر داشته باشید: رفع چنین مواردی در یک پست هرگز به اندازه قرار دادن آن روی صحنه کامل به نظر نمی رسد. کار با عکس های گرفته شده در یک محیط روشن کنترل شده با کارت رنگی (یا کارت خاکستری) همیشه بهترین گزینه خواهد بود – و باعث صرفه جویی در وقت شما در کار می شود.

برای کسانی که خودتان در حال فیلمبرداری هستید ، این کلیپ کوتاه Curtis Judd را که در آن وی یک روش مفید دیگر برای تعادل رنگ سفید در DaVinci Resolve ارائه می دهد ، بررسی کنید:

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید