بلاگ

آموزش روتوش برای داشتن پوستی شفاف

هر فعالیت مربوط به آموزش روتوش كردن در فتوشاپ به ابزارهای مختلف نیاز دارد که در برنامه ای مانند فتوشاپ یافت می شود. آموزش روتوش شامل آموزش روتوش و مسواک زدن در آموزش روتوش ، فیلترهای مختلف در آموزش روتوش و همچنین سیال سازی برای تغییر شکل جسم در آموزش روتوش یا مدل تغییر در آموزش روتوش است. امکاناتی که در آموزش روتوش وجود دارد نیز به خواسته مشتری و «ظاهری» که می خواهد در آموزش روتوش بدست آورد بستگی دارد.

 

در این اموزش روتوش صورت با فتوشاپ با استفاده از تصویر زیبا از یک زن و قدرت حالت های ترکیبی فتوشاپ ، جلوه ای از چرم پرسلن ایجاد خواهیم کرد.

سطح 1
پرونده “دختر” را باز کنید. این عکس اولیه ماست – در مراحل زیر جلوه ای از چرم پرسلن اضافه خواهیم کرد. ابزار برش (C) را انتخاب کنید و تصویر را برش دهید تا فقط صورت دختر مانند شکل زیر به نظر برسد.

جلوه چینی را در فتوشاپ 11 ایجاد کنید

سطح 2
یک لایه جدید ایجاد کنید (Ctrl + Shift + Alt + N) و ابتدا با فشار دادن D برای تنظیم مجدد رنگ پیش زمینه و پس زمینه پیش فرض و فشار دادن Alt + Backspace ، آن را سفید پر کنید.

حالت ادغام را به Light Light تغییر دهید و باید افکت نشان داده شده در زیر را ببینید. این نقطه شروع ما برای جلوه چرم پرسلن خواهد بود.
نام این لایه را “SoftLight” بگذارید.

جلوه چینی را در فتوشاپ 11 ایجاد کنید

مرحله 3
این اثر هنوز برای سلیقه من خیلی کم است ، بنابراین اجازه دهید با کپی کردن لایه “SoftLight” آن را افزایش دهیم (روی لایه موجود در صفحه لایه ها کلیک کنید و Ctrl + J را فشار دهید). این اثر اکنون کمی خیلی قوی است اما می توانیم آن را با کاهش میزان تیرگی لایه “SoftLight” به 81٪ ساده تنظیم کنیم.

جلوه چینی را در فتوشاپ 11 ایجاد کنید

مرحله 4
ظاهر پوست خوب به نظر می رسد اما موها و پس زمینه شسته شده اند. چشم ها را هم نباید گفت. ما با گروه بندی دو لایه “SoftLight” رفع این مشکل را شروع خواهیم کرد – کلید Shift را نگه دارید و روی هر یک از دو لایه موجود در صفحه لایه ها کلیک کنید تا آنها انتخاب شوند. Ctrl + G را فشار دهید تا گروه شود. گروه “WhiteEffect” را نامگذاری کنید.

جلوه چینی را در فتوشاپ 11 ایجاد کنید

مرحله 5
در این مرحله ما می خواهیم اثر پوست را فقط روی صورت حفظ کرده و آن را برای مو ، چشم و زمینه غیرفعال کنیم. بهترین راه برای انجام این کار استفاده از ماسک لایه است. ماسک لایه مانند یک لایه معمولی است اما فقط می توان آن را به رنگ سیاه و سفید رنگ آمیزی کرد. رنگ سیاه لایه را پنهان می کند و سفید آن را آشکار می کند. رنگ آمیزی به رنگ خاکستری لایه را تا حدی مبهم می کند. بیایید هم اکنون آن را امتحان کنیم.

روی گروه موجود در پانل لایه ها کلیک کنید تا فعال شود و با رفتن به Layer> Layer Mask> Hide All یک ماسک لایه به گروه اضافه کنید.

ما متوجه می شویم که اثر سفید کاملاً از بین رفته است – دلیل این امر این است که ماسک لایه ما کاملاً سیاه است بنابراین آن را پنهان می کند.

جلوه چینی را در فتوشاپ 11 ایجاد کنید

مرحله 6
برس نرم نرم و گرد را انتخاب کنید و رنگ قسمت جلویی آن را به سفید تغییر دهید (رنگ جلو رنگ برس است که دقیقاً زیر صفحه ابزار است). روی ماسک لایه (تصویر کوچک سیاه و سفید در سمت راست گروه) کلیک کنید و رنگ سفید را روی صورت شروع کنید.

تیرگی برس را تا 50٪ کاهش داده و روی شانه ها رنگ بزنید تا اثر در آنجا نیز انجام شود.

جلوه چینی را در فتوشاپ 11 ایجاد کنید

مرحله 7
دندان ها پس از برخورد ما کمی زرد شدند – بیایید آن را درست کنیم. یک لایه منطبق منحنی ایجاد کنید (Layer> New Matching Layer> Curves) و ماسک لایه را با رنگ سیاه پر کنید (برای تنظیم رنگ به صورت پیش فرض D را فشار دهید ، روی تصویر کوچک ماسک لایه در صفحه لایه ها کلیک کنید و Ctrl – Backspace را فشار دهید). منحنی را به سمت بالا بکشید تا پاک شود و به ماسک لایه برگردید. با استفاده از همان برس نرم و گرد (به راحتی اندازه را به 10 پیکسل کاهش دهید) روی دندان ها رنگ بزنید تا اثر سفید کنندگی اعمال شود.

جلوه چینی را در فتوشاپ 11 ایجاد کنید

مرحله 8
چشم ها کمی کمرنگ به نظر می رسند پس بیایید آن را تنظیم کنیم. یک لایه تنظیم رنگ / اشباع جدید ایجاد کنید (Layer> New Adjustment Layer> Hue / Saturation). از تنظیمات نشان داده شده در زیر استفاده کرده و حالت ترکیب لایه hue / اشباع را به یک حالت خطی تغییر دهید. خواهید دید که رنگ های عکس ما بسیار روشن هستند و به نظر خوب نمی رسند – در مرحله بعدی به این موضوع خواهیم پرداخت.

جلوه چینی را در فتوشاپ 11 ایجاد کنید

مرحله 9
روی لایه ماسک لایه تنظیم رنگ / اشباع کلیک کنید تا فعال شود و آن را سیاه پر کنید (ابتدا D را فشار دهید و سپس Ctrl + Backspace را فشار دهید). قلم موی نرم و مدور را انتخاب کنید و روی ماسک لایه ای روی چشم را با رنگ سفید رنگ کنید. با این کار ما اثر لایه رنگ / اشباع را فقط به چشم محدود می کنیم.

جلوه چینی را در فتوشاپ 11 ایجاد کنید

مرحله 10
تصویر کلی هنوز به نظر سلیقه من کمی شسته و سبک است. یک لایه تنظیم منحنی ایجاد کنید (Layer> New Adjustment Layer> Curves) و کشوی سمت چپ را به سمت راست بکشید تا کنتراست بیشتر شود و تاریک شود.

مرحله 11
بگذارید کمی تصویرمان را تیزتر کنیم. با فشار دادن Ctrl + Shift + Alt + E و اعمال جلوه ای غیر واضح همانطور که در زیر نشان داده شده است (از Filtering> Grinding> Non-Sharp Mask) یک لایه جدید از همه لایه های قابل مشاهده ایجاد کنید. نام این لایه را “Selective Grinding” بگذارید.

جلوه چینی را در فتوشاپ 11 ایجاد کنید

مرحله 12
ما باید تمرکز خود را بر روی دختر و نه پس زمینه حفظ کنیم ، بنابراین بیایید برخی از این اثر شفاف سازی را پنهان کنیم. با رفتن به Layer> Layer Mask> Hide All ، یک لایه ماسک به لایه “Selective Sharpening” اضافه کنید. روی ماسک لایه موجود در پانل لایه ها کلیک کنید تا فعال شود و روی صورت و چشم ها با رنگ سفید رنگ کنید تا جلوه صافکاری در آن مشخص شود

جلوه چینی را در فتوشاپ 11 ایجاد کنید

مرحله 13
برای اینکه کمی تمرکز بیشتری روی صورت بگذارید ، بگذارید پس زمینه را کمی تاری کنیم. یک لایه جدید از تمام لایه های قابل مشاهده ایجاد کنید (Ctrl + Shift + Alt + E) و 5 پیکسل Gaussian blur را اعمال کنید (Filter> Blur> Gaussian Blur).

درست مانند مرحله 12 یک ماسک لایه به این لایه اضافه کنید و آن را با رنگ سیاه پر کنید (D و سپس Ctrl + Backspace را فشار دهید). اکنون با رنگ سفید در پس زمینه رنگ کنید (از صورت و مو خودداری کنید).

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید