بلاگ

آنتی بادی درمانی کلسترول بد را تا 50٪ کاهش می دهد.

براساس مجله دانش دندانپزشکی ، افرادی که سطح بالایی از کلسترول LDL بد در خون دارند ، در معرض افزایش خطر تصلب شرایین و بیماری های قلبی عروقی هستند.

در تعریف پزشکی ، “هایپرکلسترولمی حاد” یا کلسترول بالا به معنی کلسترول LDL درمان نشده حداقل 190 میلی گرم در دسی لیتر است.

تغییر شیوه زندگی می تواند به کاهش LDL کمک کند ، اما افراد برای رسیدن به این هدف معمولاً باید از داروهای کاهش دهنده کلسترول استفاده کنند. علاوه بر این ، برخی تفاوت های ژنتیکی می تواند دستیابی به این هدف را برای برخی از افراد دشوارتر کند.

تقریباً از هر 250 بزرگسال در سراسر جهان 1 نفر دارای یک بیماری ارثی به نام هایپرکلسترولمی خانوادگی است. این عارضه معمولاً در اثر جهش در ژن گیرنده ایجاد می شود که LDL را از جریان خون خارج می کند.

پزشکان معمولاً سه نوع داروی کاهنده کلسترول را برای پرکاری کلسترول تجویز می کنند. اما اکنون برای بیمارانی که این داروها برای آنها بسیار موثر نیستند ، داروی جدیدی به نام evinacumab در حال آزمایش و تولید است.

آزمایشات بالینی نشان داده اند که اویناکوماب می تواند میزان LDL را در افراد تا 50٪ کاهش دهد.

این خبر خوبی برای افرادی است که جهش در ژن گیرنده LDL دارند و واکنش خاصی به مهارکننده های PCSK9 ندارند.

اویناکوماب یک آنتی بادی مونوکلونال است که پروتئینی به نام آنژیوپویتین 3 (ANGPTL3) را هدف قرار می دهد. ANGPTL3 به طور معمول آنزیم های تجزیه کننده چربی مانند LDL ، HDL و تری گلیسیرید را مهار می کند.

با غیرفعال سازی ANGPTL3 با آنتی بادی ها ، تولیدکنندگان دارو امیدوارند که این اثرات مفید را در افراد با کلسترول بسیار بالا از نو بسازند.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید