بلاگ

آیا افرادی که به کرونا مبتلا شدند بعد از بهبود هم باید ماسک استفاده کنند؟

بخش سلامت مجله ی دانستنی های دندانپزشکی: رضا ملک زاده، در پاسخ به این سال که چرا افراد مبتلا به Covid 19 باید ماسک بزنند و پروتکل ها را رعایت کنند ، گفت: “آنتی بادی ها در بدن انسان آلوده به ویروس بیش از یک ماه پس از آلودگی هستند و در بالاترین سطح قرار دارند.” این در واقع اولین مرحله از تولید آنتی بادی است ، سیستم ایمنی بدن سعی می کند با ویروس مبارزه کرده و آن را از بین ببرد و با بازگشت ویروس ، غلظت آنتی بادی کاهش می یابد ، اما تولید آن مداوم است و به صفر نمی رسد.

وی ادامه داد: اگر فرد آلوده دوباره با ویروس تماس پیدا کند ، آنتی بادی دوباره افزایش می یابد. این در مورد بسیاری از عفونت ها درست نیست و به معنای عفونت مجدد نیست.

ملك زاده گفت: “مهمترین مسئله این است كه حتی بیمارانی كه آزمایش منفی دارند و در بدن خود آنتی بادی دارند دوباره آلوده شده و ویروس را بدون علائم بالینی منتشر می كنند.”

وی افزود: از آنجا که ویروس کرونا جهش های متعددی دارد ، تحقیقات در حال انجام است تا مشخص شود آیا ویروس های ترمیم شده می توانند به ویروس جهش یافته کرونا آلوده شوند یا خیر. بنابراین تأکید می شود که افراد آلوده و آلوده باید ماسک بزنند ، مسافت را رعایت کنند و دستان خود را به طور مرتب بشویند.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید