بلاگ

اخرین مرحله ساخت واکسن کرونا نیز تمام شد

پیرحسین کولیوند شنبه شب در یک برنامه خبری با حضور در شبکه دو سیما گفت که اجرای این این پروژه به صورت یک جامعه آغاز شد و هر خانواده دارای یک مرکز بهداشتی درمانی در کشور است و افزود: مقررات تنظیم بهداشت ، مدل های هوشمند و استفاده مناسب برای جامعه.

وی ادامه داد: درمان فعالیت بیماری ، قرنطینه سازی و تمرکز بر نظارت بر بیمار ، آموزش ، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی و حمایت از گروه های آسیب پذیر از دیگر اهداف این طرح است.

کولیوند با اشاره به اینکه این طرح با همکاری بسیج و هلال احمر در حال اجرا است ، افزود: 15 تیم وجود دارد و هر واحد یک پزشک ، 4 بیماری عفونی عهده دار یک پزشک است. بیماری ، 10 کارمند پرستاری و دولت مرتبط با تیم ، تقریباً از هر نفر 50 نفر پشتیبانی می کند.

وی همچنین گفت: برای بیمارانی که از خانه جدا نیستند ، از امکاناتی مانند هتل ، مهمانپذیر ، مکان های خوب استفاده می کنیم.

وی گفت که رئیس بخش اورژانس ملی در حال حاضر 1800 مرکز بهداشتی از جمله 120،000 تختخواب را فراهم کرده است و گفت بنیاد نیازمندان ، اوقاف و امور خیریه سازمان و ستاد کل نیروهای مسلح مکانهای خود را برای کار آماده کرده اند.

وی افزود: “بیماران مبتلا به کرونا مجبور نیستند هزینه این برنامه را بپردازند ، و دولت هزینه همه آنها را می پردازد و به خوبی از آنها مراقبت می كند ، حتی این تیم ها در خانه از بیماران مراقبت می كنند.”

رئیس کمیته علمی ستاد ملی ضد AAAAA در این برنامه همچنین گفت: “در همین حال ، سه شرکت ایرانی که روی ویروس کرونا کار می کردند ناپدید شده اند و یکی از آنها توانستند مجوزهای افراد را بگیرند. ”

مصطفی قانعی ادامه می دهد: از آنجا که این واکسن بر اساس از بین بردن ویروس است ، درک آن پیچیده و گران نیست و انتخاب آن در کشور ما نیز وجود دارد. سایر شرکت های ایرانی نیز در حال تولید واکسن های دیگر Covid 19 هستند.

غنی گفت: “قبل از واکسیناسیون در ایران ، ما واکسن هایی برای حمایت از خود می آوریم و در برخی موارد این واکسن را با کشور دیگری انجام می دهیم.”

واکسن Pfizer مورد نیاز است زیرا ما به یک زنجیره سرماخوردگی در 70 درجه زیر صفر نیاز داریم ، و از آنجا که ما فضای سفر ، از جمله هواپیماهای خاص نداریم ، و به انواع دیگر داروها از سازمان بهداشت جهانی ، “او گفت. “ما بودیم

غنی افزود: این فاجعه منجر به این شده است که شرکت های واکسن سازی خارجی وظایف و بیمه را نپذیرند ، اما خسارت پرداخت نکرده و دولت را مجبور به پذیرش آن کنند.

رئیس کمیته علمی رئیس ملی ضد AAAAA ماركاس گفت: “به نظر می رسد كه سیستم ایمنی ناشی از واكسن می تواند تا شش ماه حفظ شود.” ما تخصص لازم را در زمینه طراحی و ارزیابی واکسن ها داریم و واکسن های وارداتی را آزمایش و ارزیابی می کنیم.

قانعی درباره اهمیت واکسن ایرانی که مجاز به تجویز در سراسر کشور تا ژوئن سال جاری است ادامه داد: خوشبختانه تا پایان سال جدید ، ما تقریباً 70 میلیون عکس از واکسن خانوادگی خود داریم.

وی گفت: “تصمیم گیری ملی درمورد تقویت واکسن Covid 19 به عهده مردم است.” “اگر تزریق طبیعی نباشد ، زنجیره ریخته گری قطع نمی شود.”

رئیس بخش اورژانس ملی با اعلام اینکه در حال حاضر همه 2500 تیم 15 نفره را با دماسنج ، واشر تحت فشار ، تجهیزات ایمنی کافی و سایر امکانات مسلح کرده ایم ، گفت: سقط جنین.

کولیوند افزود: حدود 17 هزار نفر از کادر فوریت های پزشکی ، 20 هزار نفر از جمعیت هلال احمر ، تعداد قابل توجهی از بسیجیان در اجرای این طرح نقش دارند و تعداد آنها افزایش یافته است ”

وی با معرفی سیستم های پاسخ 115 گفت: “در طی همه گیری کرونا ، هیچ یک از کارگران اورژانس به مرخصی نرفتند ، اما متأسفانه 8 نفر از آنها آنها کشته و بیش از 4000 کارگر اورژانس به ویروس کرونا آلوده شدند. ” آنها بهبود یافتند.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید