بلاگ

ارتباط بین استفاده از شبکه های اجتماعی و افسردگی

محققان دانشگاه آرکانزاس در ایالات متحده دریافتند جوانانی که بیش از 300 دقیقه در روز در شبکه های اجتماعی می گذرانند ، 2.8 برابر بیشتر از شرکت کنندگان در معرض افسردگی هستند. وب سایت حداقل به مدت 120 دقیقه در روز. آنها 6 ماه با آن روبرو شدند.

دکتر گفت: “بر اساس تحقیقات عمیق دیگر ، ما دریافته ایم که افسردگی و استفاده از رسانه ارتباط مستقیمی دارند ، اما تعیین اینکه دیگری از کجا ناشی می شود دشوار بود.” برایان پریماک ، نویسنده اصلی این تحقیق.

“اما ما در این مطالعه دریافتیم که استفاده بیش از حد از رسانه منجر به افزایش میزان افسردگی می شود.” “و دلسرد شدن منجر به تغییر در استفاده از وب سایت نمی شود.”

در سال 2018 ، تیم تحقیقاتی از بیش از 1000 جوان آمریکایی بین 18 تا 30 سال خواسته است که یک پرسشنامه را برای ارزیابی غم و اندوه خود و همچنین تعداد دفعات صرف به شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک ، توییتر و اینستاگرام.

محققان می گویند که صرف زمان زیاد در وب سایت ها می تواند در ایجاد محتوای شخصی با ارزش ، تعیین اهداف یا اساتید خود ، یا لحظات ارزشمند مراقبه همین موضوعات می تواند به پیشرفت افسردگی در جوانان کمک کند.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید