بلاگ

ارتباط خستگی با افزایش ریسک حمله قلبی در مردان

طبق مجله دانش دندانپزشکی ، مطالعه ای بر روی بیش از 412000 نفر در انگلیس نشان می دهد که رابطه نسبی بین شاخص توده بدن (MI) و سرعت راه رفتن و خطر ابتلا به بیماری شدید کووید نوع 19 و مرگ بر اثر بیماری وجود دارد.

تجزیه و تحلیل ها نشان داد که افراد با وزن طبیعی حدود 2.5 برابر بیشتر در معرض بیماری شدید کووید 19 قرار دارند و 3.75 برابر خطر مرگ در اثر بیماری را دارند.

پروفسور تام یتس ، محقق ارشد دانشگاه لستر گفت: “یافته کلیدی دیگر این مطالعه این است که افراد دارای اضافه وزن با وزن طبیعی بیشتر از افراد چاق هستند ، در حالی که افراد چاق در معرض خطر شدید کوید 19 و مرگ بر اثر آن هستند.” . “آنها با این بیماری روبرو هستند.”

در این مطالعه رابطه بین خستگی شدید و خطر سکته قلبی در مردان بدون سابقه بیماری قلبی عروقی بررسی شد. در این مطالعه از داده‌های پروژه بهداشت جهانی سازمان بهداشت جهانی استفاده شد که متشکل از ۶۵۷ مرد در رده سنی ۲۵ تا ۶۴ سال در روسیه بود. شرکت کنندگان به مدت ۱۴ سال تحت نظر بودند.

یافته‌ها نشان داد در مقایسه با افراد بدون خستگی شدید روحی، در مردان با سطح متوسط یا بالا خستگی، خطر حمله قلبی در عرض پنج سال ۲.۷ برابر، در ۱۰ سال ۲.۲۵ بار و در طی ۱۴ سال ۲.۱ بار بیشتر بود.

محققان متوجه شدند خطر سکته قلبی مرتبط با خستگی به ویژه در مردان ازدواج نکرده، مطلقه و بیوه به ترتیب ۳.۷، ۴.۷ و ۷ بار بیشتر بود.

به گفته محققان، زندگی به تنهایی حاکی از حمایت اجتماعی کمتری است که فاکتور پرخطر مستقلی برای سکته قلبی و مغزی است.

محققان تاکید می‌کنند تلاش برای بهبود رفاه و کاهش استرس در خانه و محل کار می‌تواند به کاهش خستگی شدید روحی کمک کند. مشارکت در گروه‌های اجتماعی یکی از راه‌های افزایش حمایت اجتماعی و آسیب پذیری کمتر در برابر استرس است.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید