بلاگ

استانهای رکورددار کرونا / میانگین مرگ و میر کدامند؟

به گزارش خبرگزاری ، سیما سادات لاری خاطرنشان کرد: تعداد موارد و بیمارستان ها هر روز در کشور ما با شیب و اورژانس دائماً در حال افزایش است و هم اکنون در اوج است. از زمان شیوع بیماری زیاد است. متأسفانه ، هفته گذشته نیز شاهد افزایش تعداد بیمارستان های خوب و افزایش تعداد افرادی که با موفقیت از این بیماری می میرند ، در مقایسه با هفته های گذشته بود.

وی افزود: میانگین بروز هفتگی موارد بستری مثبت در هفته گذشته نسبت به هفته قبل به 26.5 نفر در هر 100000 نفر افزایش یافته و استان های ایلام ، سمنان ، خراسان جنوبی و یزد بیشترین میزان بستری شدن در کشور را داشته اند.

لاری ادامه داد: هفته گذشته میانگین شیوع مرگ و میر ناشی از بیماری در کشور با افزایش قابل توجهی نسبت به هفته های گذشته به 45 نفر در هر یک میلیون نفر رسید و بروز این شاخص در استان های یزد ، ایلام ، آذربایجان غربی ، سمنان و خراسان جنوبی به طور قابل توجهی بالاتر از متوسط ​​کشور هستند.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: طبق آخرین بررسی ها میزان انطباق با پروتکل های بهداشتی در کشور 79 درصد است که کمترین میزان گزارش شده در نانوایی ها و سیستم های مسافربری است.

وی افزود: خوشبختانه هفته گذشته با افزایش تعداد تست های آزمایشگاهی انجام شده ، بیشترین میزان شناسایی موارد سرپایی مثبت را در کشور شاهد بودیم که این امر نیاز به ادامه و تقویت بیشتر دارد.

لاری تأکید کرد: برای برون رفت از وضعیت اسفبار کنونی بیماری امروز کشور ، بیش از هر زمان دیگری ، ما به همکاری شما در اجرای توصیه های بهداشتی و همچنین تقویت و ادامه هماهنگی بین دستگاه ها در اجرای صحیح محدودیت های مصوب و نظارت دقیق بر اجرای آن. اکنون زمان مماشات و عادی نیست و مطمئناً در صورت بروز هرگونه سهل انگاری از سوی مردم و مسئولان ، با فرارسیدن روزهای سردتر ، بیماری بسیار شدیدتر و شدیدتر از وضعیت فعلی خواهد شد.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید