بلاگ

اصول آموزش تری دی مکس را بدانید: Material Editor

اغلب برای مدل سازی ظاهر و سرگرمی و همچنین تهیه عکس از ساختمانها و اشیا دیگر از آموزش جامع تری دی مکس استفاده می شود.

در تری دی مکس همه چیز به شما امکان می دهد تا تعیین کنید که در محصول نهایی چه اشیایی وجود دارد. اشیا خصوصیات خاص خود در پراکندگی ، تأمل و پراکندگی و همچنین پراکندگی و پراکندگی را دارند. 3ds Max با انتخاب انواع مختلفی از اقلام ارائه می شود و هر کدام ظاهر منحصر به فرد خود را دارند. ما کمی بر روی انواع مختلف اشیا و بیشتر در مورد چگونگی استفاده از رابط کاربری برای ساخت اشیا خود تمرکز خواهیم کرد. ما همچنین جزئیات تصاویر و نحوه استفاده از آنها را با اشیا شرح خواهیم داد.

مرحله 1: Edge Compact در مقابل. تخته سنگ
قبل از 2010 ، فقط یک مکان برای تعمیر وسایل شما وجود داشت ، و این فقط یک امر نظمی بود. سپس ویرایشگر جدید و بهبود یافته ای به نام Slate Editor معرفی شد. این دلیل بعدا به “ویرایشگر فشرده” تغییر یافت و اکنون 6 سال بعد تاریکی است ، اگرچه حدس می زنم برخی هنوز از استفاده از آن خوشحال باشند. من فکر می کنم حتی اگر تازه کارها بیشتر یاد بگیرند در مورد Slate Editor ، این دقیقاً همان کاری است که ما می خواهیم انجام دهیم.

مرحله 2: نقشه مواد / تحقیق
کلید “M” را فشار دهید تا ویرایشگر Slate باز شود. شما با یک اتصال شبکه مبتنی بر گره با صفحه ای در LHS به نام “مرورگر مواد / نقشه ها” روبرو خواهید شد. اول ، هر آنچه که نقشه ها را دنبال می کند ، بسته به نوع فرآیند تولید ، مجموعه ای متفاوت از اشیا و نقشه ها را ارائه می دهد. به عنوان مثال ، اگر از V-Ray استفاده کنید ، با ارسال آنها اشیا و نقشه هایی که گروه Chaos برای ما ایجاد کرده اند ، دریافت خواهید کرد.

موارد و تصاویر خود را از این صفحه انتخاب کنید. این عمل با کشیدن و رها کردن یا دوبار کلیک انجام می شود.

مرحله 3: مواد

در همان مرورگر قسمت اول مواد است. من می خواهم به مواد به عنوان گره اصلی فکر کنم که می تواند روی هر شیئی که می خواهیم اعمال شود. سپس یک ماده شیشه ای خواهید داشت که از یک ماده بتنی جدا شده است. هر ماده یک مجموعه کامل از خصوصیات را دارد که آن را منحصر به فرد می کند. 3ds Max به طور پیش فرض به شما دسترسی زیادی به مواد اولیه را می دهد ، اما من توصیه می کنم از هر کشتی با رندر رندر انتخاب شده استفاده کنید.

برای هر ماده جدید در صحنه خود متریال جدید ایجاد کنید.

مرحله 4: نقشه ها
در زیر مواد موجود در پانل LHS بخشی از نقشه ها وجود دارد. نقشه ها در اصل گره هایی هستند که می توانند به خصوصیات مواد متصل شوند. به عنوان مثال ، یک نوع نقشه از bitmap وجود دارد. این امکان را برای شما فراهم می کند تا فایل های bitmap را بارگیری کنید و می تواند به ویژگی های مواد مانند ویژگی های نقشه پراکنده یا فنرهای آن متصل شود. بنابراین تهیه مطالب از بسیاری از نقشه ها امکان پذیر بود.

طیف وسیعی از نقشه های مختلف در دسترس شما است. هر کدام وظیفه متفاوتی را انجام می دهند و پارامترهای منحصر به فردی دارند.

مرحله 5: نمای فعال
قسمت وسط بزرگ ‘Active View’ نامیده می شود. اینجا محل تلاقی گره های مواد و نقشه های شما است. می توانید هر یک از مواد یا نقشه ها را از صفحه LHS به “نمای فعال” خود بکشید. می توانید آنها را به رضایت خود منتقل کنید. حتی می توانید با shift + drag به سرعت این گره ها را کپی کنید.

نمای فعال به شما یک طرح متریال مبتنی بر گره می دهد.

مرحله ششم: نمای فعال ادامه دارد
مشاهده خواهید کرد که به عنوان مثال یک ماده استاندارد دارای یک سری نقطه در کنار آن است. این به شما امکان می دهد گره های نقشه ها را به خصوصیات مواد متصل کنید. این کار را به سادگی با کشیدن از محل اتصال نقشه به یکی از این نقاط انجام دهید. اگر اتصال معتبر نباشد ، قرمز می شود. یکی از نکات خوب در مورد Slate Material Editor در نسخه کم حجم این است که شما می توانید همان نقشه را به صورت بصری به چندین ماده متصل کنید. این باعث صرفه جویی در زمان بی پایان در فرآیند ایجاد مواد می شود.

در هر نما به همان اندازه که می خواهید مواد ایجاد کنید. ما به زودی بررسی خواهیم کرد که اگر مطالب زیادی ایجاد کرده اید ، چگونه مواد مورد نظر خود را پیدا کنیم.

مرحله 7: ویرایشگر پارامتر
وقتی یک ماده را انتخاب می کنید (روی آن دوبار کلیک کنید) متوجه می شوید که در سمت راست انبوهی از ویژگی های خاص آن ماده را بدست می آورید. همه اینها برای دستیابی به نتیجه مطلوب قابل ویرایش و تنظیم هستند. تصویر کوچک مرتبط با مطالب به صورت تعاملی به روز می شود. حتی می توانید از لغزنده ها برای تحریک خصوصیات در طول زمان مانند شفاف سازی یک ماده برای چند ثانیه استفاده کنید. فقط کافی است روی ماده دیگری دوبار کلیک کنید تا در عوض خصوصیات آن را ببینید.

با تنظیم پارامترها مواد خود را تنظیم کنید. برای پیشبرد خصوصیات آن ، روی یک ماده در نمای فعال دوبار کلیک کنید.

مرحله 8: مشاهده پیمایش
در گوشه پایین سمت چپ چند آیکون دارید که ابزار ناوبری را حرکت می دهد. می توانید از این موارد استفاده کنید یا از میانبرها استفاده کنید. من همیشه توصیه می کنم از میانبرها استفاده کنید زیرا باعث سرعت بخشیدن به گردش کار شما می شود. بصورت پانوراما با استفاده از Ctrl + P. بستن با Alt + Z کافیست از کلید Z برای بزرگنمایی نمای انتخاب شده استفاده کنید. چندین مورد دیگر وجود دارد و من بسیار توصیه می کنم به آنها عادت کنید.

از این نمادها یا میانبرها استفاده کنید تا به سرعت در اطراف نمای فعال حرکت کنید.

مرحله 9: پیمایش
روش دوم برای پیمایش نمای فعال ، استفاده از ناوبری در گوشه بالا سمت راست است. شکل قرمز نشان می دهد آنچه در حال حاضر در نمای فعال مشاهده می شود. با کلیک و کشیدن می توانید این جعبه را به سادگی منتقل کنید. اگر دید فعال فعال واقعاً پیچیده ای داشته باشید ، این یک ابزار درخشان است.

با استفاده از ناوبری ، چندین ماده نمایش داده شده را ردیابی کنید.

مرحله 10: بازدیدها
راه دیگر برای مدیریت مجموعه های کاملاً پیچیده مواد در یک صحنه ، استفاده از نماها است. اینها در واقع برگه هایی هستند که به موجب آنها هر برگه می تواند با گروه متفاوتی از مواد تماس بگیرد. اگر می خواهید تمام مواد دیواری را در یک مکان و همه مواد شفاف را در یک مکان دیگر نگه دارید ، این بسیار عالی است. با این کار رابط کاربری شما پاسخگو بوده و اطمینان حاصل می کنید که مواد دقیق را در مدت زمان دو برابر سریع پیدا خواهید کرد. این امر به ویژه در زمینه استودیو هنگامی که افراد دیگر پرونده های شما را کنترل می کنند بسیار مفید است.

برای زیبا و مرتب بودن مطالب خود چندین نمای تنظیم کنید.

مرحله یازدهم: مواد را روی شی انتخاب شده قرار دهید
آخرین چیزی که باید بپوشانید این است که چگونه مواد خود را واقعاً بر روی اشیا your خود اعمال می کنید! بدیهی است که شما باید بدانید که چگونه این کار را انجام دهید. هنگامی که مواد شما در نمای فعال انتخاب شد ، به سادگی به نوار ابزار بالا رفته و نمادی را که می گوید “اختصاص دادن ماده برای انتخاب” پیدا کنید. بر روی این نماد کلیک کنید و مواد شما به صحنه موجود در صحنه انتخاب شده شما منتقل می شود. پس از پایان کار می توانید به سراغ ماده بعدی بروید که باید ایجاد کنید.

 

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید