بلاگ

افراد مبتلا به دیابت در ایران، ۱۱ درصد از جمعیت بزرگسال را تشکیل می دهند

 باقر لاریجانی گفت: مطالعات نشان می دهد از هر چهار بیمار دیابتی یک نفر در طول زندگی خود از زخم پای دیابتی رنج می برد که منجر به مشکلاتی مانند طولانی ماندن در بیمارستان ، قطع اندام تحتانی و مرگ می شود.

لاریجانی ادامه داد: پای دیابتی ، یکی از عوارض دیابت ، بار سنگینی بر دوش بیماران و سیستم مراقبت های بهداشتی در سراسر جهان می گذارد ، بنابراین در حالی که بیش از نیمی از قطع های غیر آسیب زا بیماری های پای دیابتی هستند ، با مراقبت منظم می توان از بسیاری از این مشکلات جلوگیری کرد.

نایب رئیس کمیته ملی پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر با بیان اینکه شیوع دیابت در جمعیت بزرگسال ایران در حال حاضر 11.4 درصد است ، “متأسفانه شاخص سال های از دست رفته در اثر معلولیت به دلیل عوارض پا در کشور ما دیابت 5848 سال است.

با توجه به بار و عوارض ناشی از دیابت و منابع محدود برای تأمین نیازهای بهداشتی جامعه ، دیابت یکی از اولویت های بهداشت جهانی به ویژه در کشور ما و اقدامات م forثر برای پیشگیری و درمان است. “دیابت برای کاهش بیماری و عوارض آن ضروری است.

لاریجانی گروه تحقیقاتی پای دیابتی را به عنوان تیمی متبحر در سه تحقیق ، آموزش و درمان که مطالعات زیادی روی پای دیابتی انجام داده است ، یکی از رایج ترین عوارض دیابت در کشور عنوان کرد.

وی با بیان اینکه این تیم در ارائه آموزش های تخصصی و مهارت های بالینی به خوبی عمل می کند ، افزود: گروه تحقیقاتی پای دیابتی با برگزاری دوره های تقویت پرستاران و پزشکان عمومی موفق به آموزش بیش از هزار کادر پزشکی شرکت کننده در درمان شده است. پای دیابتی در کشور به یک عارضه تبدیل شده است.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید