بلاگ

افزایش جمعیت مردان سالمند در جامعه

سعید نمکی در یک پیام ویدیویی به کنگره ملی سلامت مردان گفت که در همه کشورها ، به ویژه در کشورهای پیشرفته و توسعه نیافته ، مردان تمرکز اصلی تلاش های خانواده در همه زمینه ها هستند.

وی افزود: مردان فعالیت های اساسی اقتصادی خانواده را مدیریت می كنند ، در صورت سو استفاده و محرومیت از زنان ، باید مدافع حقوق اساسی خانواده باشند و بدون آنها خانواده به ویژه فرزندان از هم جدا می شوند. ”

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد که در جوامعی مانند ایران ، از نظر فرهنگی ، توجه به سلامت مردان توجه به سازمان های بین المللی نیست ، اما یکی از مشکلات این است که مردان معمولاً گاهی به بهداشت خود توجه نمی کنند. . اساساً متوجه می شویم که یک مرد فشار خون بالا دارد و با حمله قلبی یا سکته مغزی وارد ICU و CCU می شود.

نمکی گفت: “متأسفانه ، در فرهنگ ما مرسوم شده است که مردان بزرگ مانند درختان ضخیم بایستند و بمیرند ، یا آسیاب سنگ بنای جنگ باشد.” متأسفانه ، از کودکی ، نوجوانی و جوانی به ما آموخته اند که مردان نباید گریه کنند و غم و اندوه را ببلعند و مشکلات بهداشت روانی مردان در کشورهایی مانند کشور ما یکی از اصلی ترین مشکلات اجتماعی و بهداشتی است.

“با توجه به شیوع بیماری کرونر قلب ، یکی از مهمترین مواردی که نباید در مردان نادیده گرفته شود ، جدا از تومورهای بدخیم و مشکلات سلامتی که امروز در این کنگره مورد بررسی قرار می گیرد ، مبارزه با آسیب ها است.” استقامت مردان در سخت ترین شرایط اقتصادی تاج از نظر روانی است. طول دوره کرونا بیشترین آسیب به مشاغل و موسساتی است که از منابع عمومی استفاده نمی کنند.

وزیر بهداشت ادامه داد: بیکاری مردان ، کمبود درآمد مردان در مشاغل داوطلبانه و موارد دیگر علاوه بر فشار اقتصادی بر مردان ، از استرس روانی زیادی نیز رنج می برند. بنابراین توجه به مردان از نظر بهداشت روانی ، از نظر شرایط زندگی در هنگام تاج گذاری یکی از مأموریت های همه افراد درگیر در جمهوری اسلامی ایران است.

“من می خواهم از همه بزرگوارانی که در جنبه های مختلف سلامت مردان در کشور تمرکز کرده اند تشکر کنم ، و من بسیار خوشحالم که اعلام می کنم سند ملی بهداشت مردان با مشارکت 28 آژانس دولتی و سازمان های عمومی تهیه شده است ، “نمکی گفت. تصمیمات مختلف شورای امنیت به تصویب رسیده است که تصویب شده و مراحل آنها توسط این شورا تصویب و اجرا می شود.

وی گفت: “امروز ما باید مردان را به ویژه در همه زمینه ها ببینیم.” علاوه بر بخش بهداشت ، به تأثیر مولفه های اجتماعی که مردان بیشتر متحمل می شوند توجه کنید و در این زمینه ، آسیب های مردان می تواند تأثیر قابل توجهی بر دو گروه آسیب پذیر باقی مانده در جامعه ، یعنی زنان و کودکان داشته باشد. . بله ، این کار ما را ملزم می کند که خارج از وزارت بهداشت مردان ، یعنی در سایر آژانس هایی که در زندگی و رفاه اجتماعی مردان تداخل دارند ، کار کنیم.

وی گفت: “یكی از موضوعاتی كه امروز همه باید نگران آن باشیم ، سلامت بزرگسالان است.” مردان مسن ، در جوانی ، بیشتر آنها در آن زمان مردانی سازنده محسوب نمی شدند و در جوانی و نیروی کار ، به دلیل کمبود زیرساخت های کاری در کشور ، خود را سنگین می دانستند. امروز همین افراد با همان احساس پا به سن پیری می گذارند.

وی افزود: “یكی از مشكلات آینده ما مردان مسن هستند كه علاوه بر آشفتگی روحی و روانی ، از نظر جسمی دارای مشكلات جسمی زیادی هستند و ما باید سعی كنیم از این پس سیستم های حمایتی مانند بیمه برای كشور و به ویژه بیمه های اضافی ارائه دهیم ، “نمکی گفت. بهتر است بزرگان کشور را آماده کنم ، که هنوز نتوانسته ام در بدنه سیستم کمک های کشور ببینم.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید