بلاگ

اهمیت و حساسیت بیماری‌های ناشی از پشه «آئدس»

علیرضا رئیسی در جلسه ستاد منطقه مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان که با حضور وزیر بهداشت در استان هرمزگان برگزار شد ، اظهار داشت: هیچ شیوع بیماری جدیدی در مازندران نداریم و استان هرمزگان. ما تازه وارد نیستیم.

معاون وزیر بهداشت وزارت بهداشت ، دارو و دانشکده پزشکی گفت: “از امروز ارزیابی جدید ما این است که مناطق به شیوع بیماری جدید مبتلا نخواهند شد. یک قیام ملی و سپس یک مأموریت ویژه در سراسر کشور وجود خواهد داشت. ” هیچ یک از مناطق ما وارد اپیدمی جدید نمی شوند.

وی افزود: در حال حاضر ، خط مقدم اصلی در مقابل کرونا بخش بهداشت است ، اما وقتی به اوج اپیدمی می رسیم ، قطعاً همه بیمارستان ها از وضعیت خوبی برخوردار هستند. روی خط ، اما در این مرحله ، وقتی پایین می آییم یا به موقعیت پایداری می رسیم ، نقش حرفه بهداشت و بیماری های پیشگیری باید بسیار محبوب باشد.

معاون وزیر بهداشت تأکید کرد: “در این مورد ، ما باید سه کار مهم انجام دهیم ، یکی افزایش قدرت کنترل بیماری است. در استان هرمزگان ، در یک زمان ، 61٪ آزمایشات انجام شده است ، اما اکنون به 9٪ رسیده است. این شاخص نباید از 10٪ تجاوز کند و هنگامی که به 10٪ رسید ، باید تقویت کنیم مدرک.

رئیسی گفت: “یکی از بزرگترین مشکلات کشور که وزیر بهداشت نیز نگران آن است ، جدایی بیماران است. ما باید توسط بیمارانی که قبلاً واکسینه شده اند ، دلجویی کنیم. و بیرون رفت و از خانه بیرون نرفت. ”

وی تأكید كرد: “این یكی از مهمترین علائم است و اگر این كار را انجام ندهیم ، هرچقدر هم كه آزمایش بزرگ باشد ، اموال خود را از دست خواهیم داد ، زیرا در این حالت بیماران ، سایر افراد روستاها تصرف می شوند و این مهمترین و مهمترین است. روندی که در هرمزگان انجام شد و باید ادامه یابد.

“هفته گذشته ، ما گزارشی از وضعیت قشم را در جلسه مرکز ملی ارائه دادیم ، جایی که تعداد زیادی از مسافران وارد جزیره شدند ، و این موضوع این نگرانی است و ما باید در دولت تصمیم بگیریم ، و دیدگاههایی در مورد دولت وجود دارد. ” که می توان انجام داد

“پشه های ایدز خطرناک تر از مالاریا هستند و از مرزهای کشور منتقل می شوند و بیماری های عفونی نیز در مرزهای ما مشاهده می شود. در آمریکای جنوبی ، در کشورهایی که مانند برزیل ، وقتی زیکا آمد ، موجی ایجاد کرد و باعث بیماری شد. ” پشه های ایدز را باید جدی گرفت.

معاون وزیر بهداشت یادآور شد: تب دنگ چهار نوع است ، اگر فردی در معرض یک نوع بیماری قرار گیرد که باعث محافظت و سایر اشکال عفونت غیرقابل کنترل می شود ، ویروس توسط پشه ها منتقل می شود و تب پوکی استخوان نامیده می شود. این جدی است ، بنابراین نباید این بیماری های فعلی بیماری عروق کرونر قلب را در کشور نادیده بگیریم.

رئیسی افزود: ویروس در لاستیک های قدیمی ، محل های ذخیره سازی و مناطق مرطوب ، به ویژه در مناطق بدون لوله های آب رشد می کند. در مکان های گرم ، حتی در زیر لوله هایی که حمل می کنند آب سرد موجود در هوا ، که می تواند این ویروس را جمع و رشد کند. ” و به راحتی از بین نمی رود.

وی گفت: بنابراین ، ما باید با این بیماری با هماهنگی سازمان های مختلف مبارزه کنیم ، از جمله اعزام ، مناطق آزاد ، جوامع ، و آب آشامیدنی سالم باید در خطوط لوله برای کاهش شیوع ویروس ، به ویژه در قشم ، خمیر و لنگه. ” همچنین اطمینان از بهبود محیط ، جمع آوری مناسب زباله و زباله و دفع و معافیت از استفاده از لاستیک های قدیمی بسیار مهم است.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید