بلاگ

با فیلم آموزش پریمیر یاد بگیریم چطور لرزش دست را بگیریم

یکی از مسائل اجتناب ناپذیر لرزش دست ها میباشد که تصویربرداران در هنگامی که دوربین روی دست آن ها میباشد، نمیتوانند بدون ابزار تصویری کاملا بدون لرزش را نمیتوان داشت و از همین رو شما در فیلم آموزش پریمیر میبینید که باید با استفاده از نرم افزار پریمیر این ضعف را جبران نموده و با امکانات پریمیر بتوانیم این لرزش را بگیریم.

یک مشکل رایج در تصاویر ضبط شده در دوربین های دستی این است که می تواند لرزان و ناهموار باشد و دیدن آن را دشوار می کند. Warp Stabilizer که پس از Effects CS5.5 در Adobe معرفی شد و اکنون در Adobe Premiere Pro CS6 موجود است ، یک ابزار تثبیت کننده فوق العاده پیشرفته است که می تواند فیلم هایی از این قبیل را مشاهده کند با یک دکل دوربین پیچیده ضبط می شود.

شما در آموزش برنامه adobe premiere میبینید که آنچه ثبات را بسیار منحصر به فرد می کند این است که معمولاً برای کسب نتیجه خوب نیازی به تغییر تنظیمات پیش فرض نیست. Advanced Image Analysis ، که در پشت صحنه در Premier Pro انجام می شود ، تمام کارهای سنگین را برای شما انجام می دهد.

ضربه را تثبیت کنید

1 در پانل Project ، Warp Stabilizer Bin را انتخاب کنید.

2 دنباله Warp Stabilizer را دوبار کلیک کنید تا در پانل Timeline باز شود.

3 سکانس بازی کنید.

توجه داشته باشید که فقط نیمی از کلیپ دارای لرزش کافی دوربین است که معمولاً این عکس را غیر قابل استفاده می کند.

برای فعال شدن پانل جلوه ها ، 4 Shift + 7 را فشار دهید.

در جعبه Rapid Find warp را تایپ کنید تا به سرعت اثر تثبیت کننده تاب را پیدا کنید.

6 کلیپ را در جدول زمانی انتخاب کنید و سپس بر روی اثر تثبیت کننده تاب دوبار کلیک کنید تا اعمال شود.

اثر تثبیت کننده تاب بلافاصله. شروع به تجزیه و تحلیل کلیپ می کند و کل نوار آبی موجود در مانیتور برنامه نشان می دهد که کلیپ در حال تجزیه و تحلیل است.

Shift + 5 را فشار دهید تا صفحه کنترل جلوه ها باز شود.

پیشرفت تجزیه و تحلیل کلیپ ، تعداد فریم ها و درصد ها در صفحه کنترل اثر ظاهر می شود. پس از آنالیز ، نوار نارنجی روی کل تصویر ظاهر می شود که نشان دهنده تثبیت شدن آن است. این فرایند به صورت خودکار در پس زمینه ادامه می یابد و به شما امکان می دهد سایر وظایف را نیز در Premier Pro انجام دهید.

8 هنگامی که روند تثبیت به پایان رسید ، کلیپ را اجرا کنید.

توجه داشته باشید که چگونه لرزش دوربین کاملاً از بین رفته است و صفحه از راست به چپ در انتهای عکس صاف و روان است ، گویی دوربین روی سه پایه رده بالا سوار شده است.

در بسیاری از موارد ، مانند این مورد ، نیازی به تغییر تنظیمات پیش فرض در اثر War War Stabilizer ندارید تا نتیجه خوبی بگیرید. برای فیلم های آزار دهنده تر ، می توانید از Less Warp Stabilizer برای کنترل کم و بیش روان در قسمت پیشرفته اثر استفاده کنید تا به نتایج دلخواه برسید.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید