بلاگ

برای گذراندن سال کم آنفلوآنزا از ماسک استفاده کنید.

محمدرضا پورمند ، خبرنگار مجله دانش دندانپزشکی ، گفت: “ویروس کرونا یک بیماری تنفسی حاد است که به طور کامل ریه ها را تحت تأثیر قرار می دهد.”

وی با اشاره به شیوع آنفلوانزا در روزهای سرد سال ، افزود: استفاده از ماسک علاوه بر اینکه می تواند از ابتلا به ویروس کرونا جلوگیری کند ، می تواند سال کم آنفلوآنزا را نیز برای ما به همراه داشته باشد. بنابراین ، توصیه اکید ما این است که مردم علاوه بر پوشیدن ماسک ، فاصله بدنی را نیز حفظ کنند و دستان خود را تمیز نگه دارند تا بتوانیم این روزها را با کمترین آسیب پشت سر بگذاریم.

پورمند درباره پیشنهاد تعطیلی شهرهای کرونا گفت: “مباحثی پیرامون اینکه آیا تعطیلی باید صورت گیرد و جامعه را خاموش کند وجود دارد ، اما آنچه مسلم است این است که سازمان بهداشت جهانی هنوز با این مشکل روبرو است.

وی ادامه داد: در تعطیلات باید به شرایط اقتصادی افراد جامعه نگاه کرد و به بیماری های اجتماعی و روحی توجه داشت که فاصله های اجتماعی این بار می تواند ایجاد کند.

پورمند گفت: در هر جامعه ای باید به دستورالعمل های بهداشتی که صادر می شود توجه کرد و این مسئله می تواند بسیار کمک کننده باشد.

وی افزود: ویروس کرونا نشان داد که نه تنها ما ، بلکه جهان و جامعه علمی آمادگی مقابله با Covid 19 را ندارند و این چیزی بود که همه را تحت تأثیر قرار داد.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید