بلاگ

بررسی «نواحی متیلاسیون DNA» در نمونه‌های اسپرم مردان دارای فرزند اوتیسم

به گزارش خبرنگار مجله دانستنی های دندانپزشکی، در این مطالعه ، محققان دانشگاه ایالتی واشنگتن مجموعه ای از ویژگی های ژنومی به نام “حوزه های متیلاسیون DNA” را در نمونه های اسپرم با کودکان اوتیسم کشف کردند.

مایکل اسکینر ، یکی از نویسندگان این تحقیق ، گفت: “ما اکنون می توانیم از این روش برای ارزیابی احتمال شیوع اوتیسم به والدین استفاده کنیم.” “این همچنین یک گام مهم در جهت شناسایی عواملی است که از اوتیسم حمایت می کنند.”

شیوع اختلالات طیف اوتیسم با گذشت زمان به شدت افزایش یافته و از 5000 در سال 1975 به 68 در سال 2014 رسیده است. بیشتر محققان معتقدند که افزایش میزان اوتیسم در دو دهه اخیر ممکن است به دلیل عوامل محیطی و مولکولی باشد. تحقیقات قبلی نشان داده است که کودکان احتمالاً این اختلال را از والدین خود به ارث می برند و پدران نیز بیشتر از مادران در شیوع اوتیسم نقش دارند.

در مطالعه حاضر ، محققان اپی ژنتیک اسپرم را در دو گروه بررسی کردند: 13 نفر با پسران اوتیسم و ​​13 نفر با کودکان غیر اوتیسم. آنها متیلاسیون DNA را بررسی کردند. یک تغییر شیمیایی که هنگامی اتفاق می افتد که یک گروه متیل به یک رشته DNA متصل شده و می تواند ژن ها را روشن یا خاموش کند.

اسکینر گفت: “با انجام تحقیقات بیشتر می توان از این نشانگر زیستی برای ردیابی چگونگی تغییرات اپی ژنتیکی استفاده کرد.”

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید