بلاگ

برنامه ایران برای تهیه واکسن کرونا / تاریخچه خرید شرکت فایزر

برنامه ایران برای تهیه واکسن کرونا / تاریخچه خرید شرکت
خبرگزاری فیصلبه مهر ایرج حریرچی در مصاحبه با شبکه خبر در خصوص خرید واکسن کرونا از Pfizer اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در کنسرسیومی است که توسط سازمان بهداشت جهانی تشکیل شده و 18 شرکت های معتبری که واکسن های آنها توسط سازمان بهداشت تأیید شده است. جهانی است ، مصمم است که در اختیار کشورهای عضو کنسرسیوم قرار گیرد و ما نیز بخشی از این کنسرسیوم هستیم و تصمیمات خود را بین این شرکت ها اتخاذ خواهیم کرد.

وی افزود: نکته مهم این است که برنامه کشورهای مختلف تهیه واکسن برای 20٪ از جمعیت آنها در سال آینده است و این 20٪ شامل افراد بالای 65 سال و افرادی که بیماری های صعب العلاج ندارند و پرسنل بهداشتی که در معرض این آسیب قرار دارد.

“بیشتر کشورها برنامه ای برای واکسیناسیون افراد زیر 50 سال برای شش ماه تا یک سال آینده ندارند ، به عنوان مثال انگلیس گفته است که افراد 55 تا 60 سال در 11 نفر برتر هستند” گفت

حریرچی ادامه داد: جمهوری اسلامی و وزارت بهداشت اقدامات لازم را انجام داده اند. ما در کنسرسیوم سازمان بهداشت جهانی هستیم و از واکسن های مصوب استفاده خواهیم کرد. در عین حال ، ما تولید داخلی را نیز انجام می دهیم و طی دو تا سه هفته مرحله مطالعه ما وارد فاز انسانی می شود و از محصولات ایرانی با کیفیت استفاده خواهیم کرد.

وی گفت: Pfizer یکی از 18 شرکتی است که می توانیم از آن انتخاب و خریداری کنیم و هنوز هیچ کشوری انتخاب نکرده است که از کدام نمونه کارها استفاده کند و من دیروز از هیچ شرکتی نام نبردم و می توانیم کدام یک را انتخاب کنیم. مردم ، ما خرید خواهیم کرد.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید