بلاگ

برپایی سری دوم از سمینارهای ملی بانک خون بیمارستان ها

مهتاب مقصودلو ، معاون آموزش و تحقیقات موسسه عالی پزشکی انتقال خون ، گفت: بانک خون مراکز درمانی دارای مکان مهمی به عنوان یکی از پیوندهای اصلی انتقال خون و سیستم های درمان خون است. وی گفت: پس از انجام موفقیت آمیز اولین سمینار در سال 1395 ، دومین سمینار سمینار بیمارستان بانک خون در سال 1399 نیز در دستور کار قرار گرفت.

وی هدف از برگزاری این سمینار را ارتقا رابط بین سازمان انتقال خون که متولی اصلی تأمین خون و فرآورده های خونی و مسئولان و کارشناسان بانک خون مراکز درمانی افراد مهم در تولید خون و مصرف خون است ، دانست.

مقصودلو گفت: این سمینار به دلیل شرایط خاص ایجاد شده توسط بیماری های کووید 19 از 11 فوریه تا 11 مارس سال جاری تقریباً به مدت یک ماه برگزار می شود.

معاون آموزشی و پژوهشی م Hسسه عالی پزشکی انتقال خون افزود: این سمینار شامل 12 دوره آموزشی و 50 سخنرانی در زمینه عملکرد سلول ، ذخیره و تغذیه ، قانون تنظیم بانک خون ، کلینیک های انتقال خون و کمیته حسابرسی ، AO و Rh Rh است. گروه گروه آزمایش قبل از تزریق ، تشخیص و مدیریت کم خونی همولیتیک خود ایمنی در بانک های خون ، جلوگیری از آلو ایمنی در بیماران تالاسمی ، بهبود پلاسمای Covid 19 ، آزمایش آزمایش HDFN ، تأمین خون در بیماران با گروه های خونی نادر و بیماران مبتلا به جهش سلول های بنیادی خون ساز کیفیت در بانک خون سایتهای بالینی ، شناسایی و مدیریت عوارض ناشی از انتقال خون و مدیریت و مدیریت خون بیمار در سلولهای خون ساز خون.

مقصودلو نمره بالای این سمینار را در ادامه تحصیل پزشکی با 20 امتیاز خواند و گفت: شرکت کنندگان با توجه به رشته و پس از قبولی در آزمون الکترونیکی امتیاز دریافت می کنند.

به گفته وی ، پزشکان ارشد و ایمونولوژیست ها و پزشکان عمومی 10 امتیاز و متخصصان ارشد بیوتکنولوژی و پزشکان پس از شرکت و قبولی در آزمون 14 درجه آموزش دریافت می کنند. همچنین ، آسیب شناسان ، دانشمندان آزمایشگاه ، استادان و پزشکان در کلینیک های بیوشیمی ، استادان و پزشکان در خون شناسی و بانک خون (خون شناسی) ، دارای مدرک کارشناسی ، لیسانس ، فوق لیسانس و دکترای آزمایشگاه های علمی پس از گذراندن امتحان 20 نمره آموزش.

پس از سمینار ، یک آزمون الکترونیکی برگزار می شود و کسانی که در این آزمون موفق می شوند نیز گواهی دریافت می کنند.

افرادی که قصد شرکت در این کنفرانس مجازی را دارند می‌توانند به وب سایت https://scienceglob.ir مراجعه کنند و اطلاعات تکمیلی را از وب سایت‌های https://www.ibto.ir و http://www.tmi.ac.ir دریافت نمایند.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید