بلاگ

بیمارانی که نیاز به جراحی قلب کرونا دارند را کجا ببینیم.

بر اساس گزارش مجله دانش دندانپزشکی ، شیوع بالای بیماری های قلبی عروقی در کشور با جراحی های زیادی همراه بوده است. در حقیقت ، جراحی قلب به عنوان تنها گزینه برای درمان و نجات جان بیماران قلبی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و اکنون با ظهور تاج ، بیماران نیاز به جراحی قلب با مشکل روبرو می شوند. ترس از کرونا باعث شده است که بیمار قلبی سلامتی خود را از دست بدهد. در حالی که عوارض تشدید بیماری قلبی خطرناک تر از کرونا است.

بیمارستان حضرت رسول (ص) به عنوان مرکز جراحی قلب در دانشگاه علوم پزشکی ایران تعیین شد.

بخش جراحی قلب این بیمارستان 24 ساعته آماده پذیرایی از بیمارانی است که به خدمات جراحی نیاز دارند.

نادر توکلی ، معاون دانشگاه علوم پزشکی ایران ، در مصاحبه با خبرنگار مجله دانش دندانپزشکی گفت که در صورت شیوع تاج ، از سایر خدمات پزشکی بیماران اورژانسی نباید غافل شد. خدمات با کیفیت برای بیماران قلبی عروقی به عنوان “مرکز جراحی قلب تعیین شده” در دانشگاه علوم پزشکی ایران تعیین شد.

وی افزود: بیمارستان ها باید بیماران خود را با هماهنگی کارکنان راهنمایی دانشگاه علوم پزشکی ایران برای انجام خدمات جراحی قلب به بیمارستان حضرت رسول (ص) ارجاع دهند.

سام زراعتیان ، رئیس بخش پیوند اعضا و جراحی قلب در بیمارستان حضرت رسول (ص) ، در مصاحبه با خبرنگار مجله دانش دندانپزشکی گفت: بیمارستان ها ، این مشکل توسط مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بررسی شد ایران و بخش جراحی قلب بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) به عنوان یک مرکز مشخص برای بیماران نیازمند به جراحی قلب تعیین شد.

وی با بیان اینکه بیمارستان حضرت رسول (ص) به صورت شبانه روزی آماده پذیرایی از بیماران نیازمند خدمات جراحی قلب است ، خاطرنشان کرد: اتاق جراحی قلب این مجتمع پزشکی از اتاق هایی که بیماری عروق کرونر را درمان می کنند فاصله دارد و نه جا برای بی دغدغه وجود دارد.

خدمات پزشکی در مجتمع بیمارستان پیامبر اکرم (ص) در چهار ساختمان مجزا ارائه می شود و در زمان شیوع تاج ، تنها یکی از این ساختمان ها به درمان بیماران Covid 19 اختصاص داشت.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید