بلاگ

تاثیر زنجبیل برای تسکین نشانه های لوپوس

زنجبیل یک غذای محبوب در بسیاری از نقاط جهان است و دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است.

در مطالعه اخیر ، محققان برای کاهش علائم لوپوس ، ترکیب اصلی فعال زیستی موجود در ریشه زنجبیل به نام 6-gingerol را مورد بررسی قرار دادند.

در لوپوس ، سیستم ایمنی بدن به خود حمله می کند و التهاب می تواند باعث آسیب دائمی به بافت ها شود. گلبول های سفید خون به نام نوتروفیل ها نقشی اساسی در این پاسخ التهابی دارند.

در این مطالعه ، دانشمندان اثر 6-زنجبیل را بر روی موش های لوپوس ارزیابی کردند.

آنها همچنین موشهای مبتلا به سندرم آنتی فسفولیپید (APS) را که اغلب با لوپوس در ارتباط هستند ، مورد مطالعه قرار دادند. APS نوعی بیماری خود ایمنی است که در آن رگ های خونی در رگ های خونی بدن تشکیل می شود.

رمضان علی ، رئیس تیم تحقیقاتی مرکز پزشکی میشیگان گفت: “در هر دو گروه از موش ها ، 6-ژینجرول از استخراج تله های سلولی به غیر از نوتروفیل ها جلوگیری می کند.”

نوتروفیل ها توسط تله های خارج سلولی یا گلبول های سفید خون به نام نوتروفیل ایجاد می شوند. به نظر می رسد این ساختارهای چسبنده تار عنکبوت با آنتی بادی های گیرنده های سطح نوتروفیل ارتباط برقرار می کنند.

این شبکه منجر به لوپوس می شود و تشکیل عروق را افزایش می دهد. 6-زنجبیل علاوه بر کاهش NET ها ، خونگیری را نیز کاهش می دهد.

به طور کلی ، معماها نشان می دهند که فعالیت ضد التهابی ترکیب زنجبیل تأثیر مستقیمی بر روی آنتی بادی های بیماری هایی مانند لوپوس و APS دارد.

این نتیجه نشان می دهد که ترکیب زنجبیل می تواند چرخه التهاب را مختل کرده و نقش درمانی داشته باشد.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید