بلاگ

تقویم پیگیری / هشدار سزارین به بیمارستان ها و پزشکان

به گزارش این خبرگزاری ، قاسم جان بابایی در بیانیه ای خطاب به دستیاران پزشکی در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور ، بر خلاف برنامه های اجرایی و سیاست های وزارت بهداشت ، به افزایش زایمان های سزارین در سال های اخیر اشاره کرد. در ترویج زایمان. سزارین انتخابی طبیعی و کاهش یافته و برجسته شده: دستکاری یا زایمان زودرس یا پس از زایمان ، ضمن تحمیل هزینه های اضافی به خانواده ها و سیستم درمانی ، باعث ایجاد عوارض جسمی و سلامت مادر و نوزاد می شود .

وی در این بیانیه فراخوانی برای بررسی عملکرد بیمارستانها و پزشکان در سزارین تقویمی در تاریخ 9/9/1399 صادر کرد و تصریح کرد: بیمارستانها و پزشکان با سابقه سزارین غیر تجویز می شوند.

متن بیانیه معاون وزیر بهداشت می گوید: “برخلاف برنامه های اجرایی و سیاست های وزارتخانه در زمینه ارتقاb زایمان طبیعی و کاهش سزارین انتخابی ”. نادرست در زمینه بهداشت و درمان و با برنامه ریزی و تبلیغات از پیش تعیین شده در فضای مجازی و سایت های اینترنتی ، با تشویق و انگیزه خانواده ها ، تاریخ تولد نوزادان با هدف رسیدن به تاریخ های مشخص ، زایمان دستکاری شده و زودرس o دیرتر از وقت اول ، ضمن تحمیل هزینه های اضافی به خانواده ها و سیستم درمانی ، باعث ایجاد عوارض جسمی شده و سلامت مادر و کودک را به خطر می اندازد.

از طرف دیگر ، بررسی ، نظارت و کنترل هر رفتاری که برای سلامت عمومی مضر باشد از وظایف وزارت متبوع است و به طرق مختلف در اسناد توسعه و سیاست های کلان اجرایی در زمینه بهداشت و موضوع فوق الذکر ذکر شده است. این به دلیل حاشیه و پیامدهای محیطی است. این موضوع مورد توجه مقامات عالی کشور قرار گرفته و دستور صریح و واضحی به وزارت متبوع صادر شده است که “” تحقیق دقیق و شناسایی مجرمان ، جلوگیری از گسترش و ادامه کار و اجرای مقررات با مجرمان “.

به این معنا ، امسال چندین تاریخ و تقویم گاه به گاه مشاهده شد که متأسفانه نتایج حاکی از افزایش چشمگیر سزارین های غیرضروری توسط برخی از پزشکان و بیمارستان ها است. بنابراین ، به مناسبت تاریخ آینده 9/9/1399 ، پیش بینی افزایش مکرر سزارین بدون اشاره به این تاریخ ، با وجود گزارش عوارض و خطرات آن از طریق روش های مختلف ، بررسی و شناسایی سطح حمایت و اقدام پزشکان و بیمارستانها در کنترل این اقدام غیر موجه در دستور کار جدی وزارت متبوع است.

لازم است که به طور دقیق افزایش آماری تعداد سزارین در بیمارستان ها و پزشکان در تاریخ 9/9/2013 را بررسی کرده و متخصصان زنان با آمار در حال رشد به هیئت اجرای قانون استان معرفی شوند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت اطلاعات ارسالی را با سایر داده های دریافتی از سیستم های موجود و اطلاعات ویزیت های پیگیری حضوری تأیید می کند و مطابق مقررات مربوط به بیمارستان ها و پزشکان دارای سابقه سزارین بدون کنترل عمل می کند. .

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید