بلاگ

توصیه هایی برای روزهای کرونا برای بیماران دیابتی.

به گزارش سیما سادات لاری ، خبرگزاری ، ما در هفته ملی دیابت زندگی می کنیم و می گوییم: “امسال هفته دیابت به تعویق می افتد اما علاوه بر عوارض و عوارض دیابت ، بیماری کوید 19 در سراسر جهان در حال گسترش است و ما هنوز هم هر روز شاهد مرگ هستیم. و ما به دلیل بیماری قلبی دیابت زیادی داریم.

وی افزود: شواهد نشان داده است که بیماران مبتلا به بیماری های مزمن مانند دیابت در معرض خطر بیشتری برای بیماری عروق کرونر قلب و عوارض ناشی از آن هستند و در ایران میزان مرگ و میر عروق کرونر در بیماران دیابتی 17.8 درصد گزارش شده است. بنابراین لزوم رعایت توصیه های بهداشتی عمومی مانند شستن دست ، حفظ فاصله فیزیکی 1.5 تا دو متر و استفاده از ماسک و پرهیز از مکان های شلوغ برای این بیماران بسیار مهم است.

لاری گفت: توصیه ما به افراد دیابتی این است كه از هرگونه استرس ، استرس و اضطراب پرهیز كنند. اگر علائمی مانند تب ، سرفه و دشواری در تنفس دارید ، حتماً به پزشک مراجعه کنید و از انجام فعالیت بدنی بیش از حد خودداری کنید و یک خواب خوب داشته باشید. به اندازه کافی داروی مورد نیاز خود را داشته باشید.

وی گفت: هرگونه عفونت ممکن است باعث افزایش قند خون و افزایش نیاز به مایعات شود. بنابراین ، آنها باید آب را جدی بگیرند. تغذیه سالم بخشی اساسی در کنترل دیابت است. بنابراین ، آنها باید یک رژیم غذایی متنوع و متعادل داشته باشند تا سطح قند خون خود را ثابت نگه دارند و سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنند.

لاری افزود: مصرف غذاهای شیرین ، سرخ شده ، کربوهیدرات و چربی را محدود کنید و مصرف روزانه دو یا سه میوه ، سبزیجات و پروتئین های لاغر را در دستور کار خود قرار دهید. فعالیت بدنی روزانه برای افراد دیابتی نیز ضروری است ، اما آنها باید به طور جدی از مکان های شلوغ پرهیز کنند.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید