بلاگ

جزئیات تعطیلی دو هفته ای از اول آذر / ممنوعیت تردد در مناطق قرمز.

به گزارش خبرگزاری به نقل از صدا وسیما ، علیرضا رئیسی پس از جلسه فوق العاده بررسی نهایی دستورالعمل های “برنامه جامع اعمال محدودیت های پویا علیه کرونا” که با حضور رئیس جمهور برگزار شد ، افزود: 4 صبح

وی با اشاره به تصمیمات مهم این نشست گفت: یکی از موضوعات مهم این بود که قطعنامه ای که می خواهیم اعلام کنیم به چه زیرساخت هایی نیاز دارد و باید قاطعانه اجرا شود.
وی گفت: یک سری اصلاحات انجام شد و هر شغل مورد بررسی قرار گرفت و به این نتیجه رسیدیم که پس از این مصاحبه ، مصوبات را نهایی می کنیم و فردا صبح برای اجرا به کل کشور اعلام می شود.

از روز شنبه ، حدود 150 شهر ، عمدتا کلانشهرها ، از جمله تهران ، به مدت دو هفته تعطیل است.

سخنگوی ستاد ملی کرونا همچنین اعلام کرد که از روز شنبه ، حدود 150 شهر ، عمدتا کلانشهرها ، از جمله تهران ، به مدت دو هفته بسته خواهد شد.
وی ادامه داد: تردد درون شهری در مناطق قرمز از ساعت 9 شب تا 4 بامداد ممنوع است.

رئیسی با بیان اینکه ممنوعیت تردد بین شهری که قبلاً وجود داشته است ادامه خواهد داشت: بنابراین ، در شهرهایی که قرمز و نارنجی اعلام شده اند ، فقط کسانی که پلاک محلی آن شهر را دارند مجاز به سفر هستند و بقیه مجاز به ورود نیستند. آن شهرها .
وی ادامه داد: تعطیلات در مناطق قرمز به این معنی است که در همه جا تعطیل است ، به جز گروه شغلی شماره یک ، که لوازم ضروری مردم را تأمین می کند ؛ مانند سوپرمارکت ها ، بیمارستان ها ، مطب ها ، داروخانه ها و موارد دیگر ، بسته

به عنوان مثال ، در بعضی از دفاتر فقط باید نگهبان باشند و حداکثر یک سوم کارمندان باید در مناطق قرمز حضور داشته باشند. در مناطق نارنجی ، حداکثر نیمی از کارکنان باید حضور داشته باشند و اگر کمتر از آن باشند ، مشکلی نیست. در مناطق زرد ، حداکثر دو سوم کارکنان باید حضور داشته باشند.

سخنگوی ستاد ملی کرونا افزود: “کارمندان و ادارات نیز مورد بررسی قرار گرفتند. بخشهایی که غیرضروری هستند و نیازی به رسوا شدن ندارند با حداقل کارکنان کار خواهند کرد.” به عنوان مثال ، در بعضی از دفاتر فقط باید نگهبان باشند و حداکثر یک سوم کارمندان باید در مناطق قرمز حضور داشته باشند. در مناطق نارنجی ، حداکثر نیمی از کارکنان باید حضور داشته باشند و اگر کمتر از آن باشند ، مشکلی نیست. در مناطق زرد ، حداکثر دو سوم کارکنان باید حضور داشته باشند.

رئیسی با اشاره به اینکه محدودیت ها در مناطق قرمز بسیار سخت است ، گفت: این مصوبات به معنای واقعی کلمه بسته است و فقط مشاغلی که برای مردم ضروری است مانند نانوایی ها تعطیل نیستند.
سخنگوی دفتر ملی مقابله با تاج گفت: تعطیلی محدودیت های تاج گذاری دو هفته است و در صورت نیاز افزایش می یابد. وی گفت: دو نوع محدودیت وجود دارد. آنها هم در داخل و هم در خارج از شهر دارند.

وی افزود: به عنوان مثال ترک تهران برای شخصی که در صورت عدم ورود به شهر و بازگشت به تهران جریمه نخواهد شد.
آقای رئیسی اظهار داشت: هر شهری محدودیت های خود را دارد و اگر شخصی از شهری خارج شود نمی تواند وارد شهر دیگری شود.

سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا در مورد محدودیت های ترافیکی در داخل و خارج از شهر گفت: متخلفانی که شهرهای نارنجی را ترک کنند 500 هزار تومان و شهرهای سرخ یک میلیون تومان جریمه می شوند.
به عنوان مثال ، شخصی در تهران زندگی می کند و پلاک محلی دارد ، اما در شهر دیگری کارخانه دارد. اگر این فرد وارد شهر نشود جریمه نمی شود اما اگر وارد شهر دیگری شود جریمه می شود.

رئیسی افزود: دو نوع محدودیت و ترافیک وجود دارد. شهرهایی که قرمز هستند از ترافیک بین شهری و برون شهری برخوردار هستند. به عنوان مثال ، شخصی در تهران زندگی می کند و پلاک محلی دارد ، اما در شهر دیگری کارخانه دارد. اگر این فرد وارد شهر نشود جریمه نمی شود اما اگر وارد شهر دیگری شود جریمه می شود.
وی درباره نوع محدودیت های هر شهر ادامه داد: هر شهر محدودیت های خاص خود را دارد. خروج از شهرها جریمه ای ندارد اما اگر شخصی وارد شهر دیگری شود جریمه می شود.

رئیسی در مورد جزئیات جریمه ها گفت: اگر شخصی از شهر نارنجی وارد هر شهری شود 500000 تومان جریمه می شود و شهر قرمز یک میلیون تومان جریمه می شود.
اگر شخصی از شهر نارنجی وارد هر شهری شود 500000 تومان جریمه می شود و از شهر سرخ یک میلیون تومان جریمه می شود.

وی افزود: جرائم در همان ادارات شناسایی شده و در بین جرائم ، تا 3 ماه اخراج از خدمات دولتی دیده شده است.
دکتر رئیسی همچنین در مورد نحوه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی افزود: جلسه ای در مورد مترو ، اتوبوس های یک نفره ، تاکسی ها و حمل و نقل حومه ای در وزارت کشور در حال برگزاری است.

وی گفت: طرحی که ما در حال کار آن هستیم این است که در حدود 2 هفته دیگر همه افرادی که بیماری عروق کرونر قلب دارند و می خواهند با اتوبوس سفر کنند بلیط نمی فروشند و هواپیما به این سیستم متصل است و بلیط ها فروخته شده است. به افراد آلوده. ” این امکان ندارد.
دکتر رئیسی افزود: این مورد در مورد رانندگان تپسی و اسنپ نیز صدق می کند. در اسنپ بیش از 940 نفر داریم که دیگر نمی توانند مسافر حمل کنند. ما سیستم های خود را به هم متصل کرده ایم و افرادی که شریان کرونر دارند به سیستم ما متصل هستند.
وی گفت: افراد مبتلا نمی توانند 14 روز سفر کنند و باید در قرنطینه شوند.

رئیسی با اشاره به برخی مشاغل شیفت شب گفت: با توجه به اجرای ممنوعیت تردد از ساعت 9 شب تا 4 بامداد ، برخی مشاغل و کارخانه ها مانند کارکنان بیمارستان ، رادیو و تلویزیون مشغول کار هستند که مسئولان آنها لیستی از خودروی آنها را ارسال می کنند اعداد به استانها و شامل آنها جریمه نمی شوند.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید