بلاگ

جلوگیری از نارسایی های قلبی با داشتن رژیم غذایی کتوژنیک

به گزارش خبرنگار مجله دانستنی های دندانپزشکی،

در افرادی که نارسایی قلبی دارند ، عضلات سمت راست ، چپ یا هر دو طرف قلب ضعیف شده اند. این اختلال توانایی اندام ها در پمپاژ خون در بدن را محدود می کند و باعث خستگی و تنگی نفس می شود.

دلایل اصلی این نارسایی شامل فشار خون بالا ، دیابت و بیماری ایسکمیک قلب است که در آن میوکارد از اکسیژن محروم است.

به گفته محققان در حال حاضر هیچ درمانی برای این بیماری وجود ندارد ، اما برخی از داروها و تغییر سبک زندگی می توانند کیفیت زندگی را بهبود بخشند و طول عمر را افزایش دهند.

عضله قلب سالم به یک منبع انرژی شیمیایی نیاز دارد. یکی از این منابع مولکولی به نام پیروات است. وقتی گلوکز به قندها تجزیه می شود توسط بدن تولید می شود.

با این حال ، مشکلاتی مانند نارسایی قلبی و دیابت این انعطاف پذیری را کاهش می دهد و عضلات قلب برای عملکرد موثر سوخت ندارند.

محققان دانشگاه سنت لوئیس ، میشیگان دریافتند که تغذیه موش ها با رژیم غذایی خاص به مدت 3 هفته ، نارسایی قلبی را از بین می برد.

کایل ماکومیس ، محقق ارشد ، گفت: “ما دریافته ایم که یک رژیم غذایی پرچرب و کم کربوهیدرات می تواند از نارسایی قلبی جلوگیری کرده یا آن را از بین ببرد.”

این رژیم فواید دیگری مانند کاهش وزن ، بهبود سلامت قلب و جلوگیری از برخی حملات صرع دارد.

مطالعات جدید نشان می دهد که رژیم کتوژنیک تجزیه اسیدهای چرب در سلول های عضلانی قلب را تحریک می کند. این فرآیند سوخت جایگزینی به نام استیل CoA تولید می کند. توسط میتوکندری به عنوان منبع انرژی به جای پیروات استفاده می شود.

دانشمندان نشان داده اند که رژیم کتوژنیک با تحریک تجزیه اسیدهای چرب در میتوکندری به جای کتون ، نارسایی قلبی را از بین می برد. تأمین کتونهای بیشتر به میتوکندری فقط تا حدی نارسایی قلبی را بهبود می بخشد.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید