بلاگ

حضور تدریجی اهدا کنندگان خون تا پایان زمستان لازم است.

به گزارش این خبرگزاری ، بشیر حاجی بیگی ضمن تقدیر از داوطلبان اهدای خون که در سخت ترین روزهای بحران تاج و در آستانه اعمال دور جدید محدودیت ها در مراکز اهدای خون کل کشور حضور داشته اند ، افزود: کاهش تعداد داوطلبان اهدای خون به مراکز مشابه بحران های مقطعی زلزله ، سیل یا آتش سوزی های بزرگ نیست و از داوطلبان اهدای خون نوع دوستی می خواهیم به طور مستمر و حداقل تا پایان این موج در کنار سازمان باشند شیوع تاج. .

وی ضمن عذرخواهی از داوطلبان اهدای خون که به دلیل ازدحام بیش از حد در مراکز انتقال خون به تأخیر افتاده اند و یا چندین بار مراجعه کرده اند ، گفت: سازمان انتقال خون خود را موظف به رعایت پروتکل های بهداشتی می داند و در این راستا افزایش تمرکز در مراکز. ” اهدای خون را کنترل کنید تا سلامتی اهدا کنندگان خون به خطر نیفتد.

حاجی بیگی با بیان اینکه جمع آوری حجم زیادی از خون اهدایی و پذیرش افراد فقط در چند روز باعث کاهش اهدای خون در روزهای آینده می شود ، افزود: هر اهدا کننده خون حداقل تا سه ماه قادر به اهدای خون نیست پس از اهدای خون ، و این می تواند به کمبود اهدا کننده خون در ماه های آینده منجر شود ، که انتظار می رود از نظر بیماری عروق کرونر قلب روزهای دشوارتری باشند.

وی تأکید کرد: فرآورده های خونی اهدایی مانند پلاکت تنها در مدت سه روز در کیسه های خون قابل نگهداری است و اهدا کنندگان خون عزیز ، لازم است متناسب با مصرف روزانه بیمارستان ها ، همیشه در کنار سازمان انتقال خون ایران باشید.

حاجی بیگی با تأکید بر اینکه بهترین مکان برای ذخیره سازی خون و فرآورده های آن در رگهای افراد است نه در کیسه های خونگیری و یخچال های سازمان انتقال خون ایران ، خاطرنشان کرد: امروز اهدای خون احساسی جای خود را به تصمیم آگاهانه و اهدای خون مسئول داده است.

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران در پایان یادآور شد: سیستم نوبت دهی آنلاین در nobatdehi.ibto.ir در دسترس است تا داوطلبان اهدای خون بتوانند با نوبت در ساعاتی که مراکز خلوت تر هستند مراجعه کنند.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید