بلاگ

خطر ابتلا به کرونا در بیماران مبتلا به روماتیسم کمتر است

به گفته مجله خبرنگاری دانستنی های دندانپزشکی ، محققان همچنین دریافتند که مرگ و میر در میان بیماران روماتیسمی با Covid 19 بسیار کم است.

بسیاری از بیماران مبتلا به بیماری روماتیسمی با داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی تحت درمان قرار می گیرند که آنها را مستعد ابتلا به عفونت می کند. اما با شروع شیوع ویروس کرونا ، مشخص نبود که چگونه این گروه از افراد به Covid آلوده می شوند.

برخی از داده ها حاکی از آن است که داروهای بیماران آرتروز ممکن است دارای اثر محافظتی باشند. به همین دلیل محققان در حال بررسی این موضوع هستند.

آكیل سود ، محقق ارشد دانشگاه تگزاس ، گفت: “در مطالعه ما ، چگونگی آسیب پذیری بیماران روماتیسمی به Covid 19 را بررسی كردیم.”

محققان اطلاعات دموگرافیک و استفاده بیماران از درمان های هدفمند با مهارکننده های Janus kinase را استخراج کردند. آنها سپس پیامدهای Covid 19 را اندازه گیری کردند: بستری شدن در بیمارستان ، بستری شدن در ICU و مرگ. بیماران بر اساس علائم بالینی خود به دو گروه تقسیم شدند ، یا شدید یا در معرض نارسایی تنفسی یا تهدیدکننده زندگی یا عوارض غیر شدید.

مطالعه نهایی 6095 بیمار مبتلا به بیماری های روماتیسمی ، 28٪ مبتلا به آرتریت روماتوئید (RA) و 7٪ مبتلا به آرتریت پسوریازیس (PsA) را شناسایی کرد. به طور کلی ، 68٪ بیماران کرونر از داروهای بیولوژیک ، 31٪ از داروهای ضد TNF و 6٪ از مهارکننده های Janus kinase استفاده کردند. در میان بیماران آلوده به ویروس کرونا ، 91 یا 73 درصد هرگز در بیمارستان بستری نشدند. سیزده بیمار بستری در بیمارستان نیاز به پذیرش در ICU داشتند و چهار نفر فوت کردند.

محققان برای تحقیق بیشتر در این زمینه تلاش می کنند.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید