بلاگ

داروهای دیابت در درمان قلب آسیب دیده بسیار موثر هستند

طبق مجله دانش دندانپزشکی ، تقریبا 23 میلیون نفر در سراسر جهان از نارسایی قلبی رنج می برند. نارسایی قلبی زمانی اتفاق می افتد که قلب نتواند به طور م bloodثر خون را به سایر قسمت های بدن پمپاژ کند و باعث بروز علائمی مانند تنگی نفس ، تنگی نفس ، ضعف و خستگی و افزایش وزن و تورم در پاها ، مچ پا یا معده

به دلیل تجمع مایعات در ریه ها ، کبد و اندام تحتانی ، می تواند تا نارسایی احتقانی قلب پیشرفت کند. دلایل اصلی نارسایی قلبی شامل بیماری عروق کرونر ، فشار خون بالا ، چاقی ، بیماری دریچه قلب و دیابت است.

گزینه های درمانی برای نارسایی قلبی شامل مصرف داروهای تجویز شده ، کاهش سدیم در رژیم غذایی ، مصرف مایعات کمتر و ایجاد تغییرات لازم در سبک زندگی مانند افزایش وزن متعادل ، قطع سیگار و رژیم غذایی سالم است. قلب.

محققان دانشکده پزشکی ایسان در نیویورک این مطالعه را به 84 شرکت کننده در گروه سنی 18 تا 85 سال تقسیم کردند: یک گروه روزانه 10 میلی گرم امپاگلیفلوزین و گروه دیگر دارونما دریافت کردند.

در شروع مطالعه ، همه شرکت کنندگان MRI قلب ، آزمایش 6 دقیقه ای و تست اکسیژن قلب داشتند. آنها همچنین یک پرسشنامه در مورد کیفیت زندگی مناسب و معقول تکمیل کردند.

بعد از 6 ماه ، هر دو گروه دارونما و امپاگلیفلوزین دوباره آزمایش های مشابه را انجام دادند.

محققان دریافتند كه حدود 80٪ از كساني كه دارو را دريافت كرده اند ، بهبود قابل توجهي در كرامت نشان داده اند.

آنها همچنین در اندازه و ضخامت قلب کاهش یافته و از گرفتگی قلب کمتری برخوردار بودند ، که نشان دهنده کاهش شدت نارسایی قلب است. به گفته محققان ، در این گروه از شرکت کنندگان ، قلب به حالت طبیعی نزدیک خود بازگشته بود.

محققان برای تحقیق بیشتر در این زمینه تلاش می کنند.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید