بلاگ

داروی آلزایمر به مبارزه با مقاومت آنتی بیوتیکی کمک می کند.

محققان دانشگاه کوئینزلند استرالیا کشف کردند که دارویی به نام PT2 گروهی از باکتری های معروف به “باکتری های گرم منفی” را که باعث عفونت هایی مانند ذات الریه ، عفونت های گردش خون و مننژیت می شوند ، تغییر داده و از بین می برد. ، محبت است.

مارک واکر ، سرپرست تیم تحقیق ، گفت: “داروهای انتقال فلز ممکن است آخرین خط دفاعی در برابر سوپرمارچه های سخت درمان جهان باشد.”

وی افزود: “ظهور ابرشانه های مقاوم در برابر آنتی بیوتیک تهدیدی جدی برای سلامت انسان است و افراد را در معرض عفونت های حاد و جدی قرار می دهد.”

وی گفت: با استفاده از این روش تجربی آلزایمر برای تغییر فلزات درون این باکتری ها ، ما همچنین مکانیسم مقاومت در برابر آنتی بیوتیک ها را تغییر می دهیم.

یافته های این مطالعه نشان داد که استفاده از داروهای بیماری آلزایمر در ترکیب با آنتی بیوتیک “پلی میکسین” در برابر باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک مانند Klebsiella pneumoniae ، Acinetobacter baumannii ، Pseudomonas aeruginosa و Escherichia coli موفقیت آمیز بود.

محققان می گویند ، تا زمانی که راه حل های جدیدی برای مقاومت در برابر آنتی بیوتیک تولید نشود ، تخمین زده می شود که تا سال 2050 ، این باکتری ها باعث مرگ بیش از 10 میلیون نفر در سال شوند.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید