بلاگ

داروی کرونا وارداتی هیچ کمبودی ندارد

محمد نصیری در مصاحبه با خبرنگار مجله دانستنی های دندانپزشکی در مورد وضعیت داروهای کرونا در کشور گفت: “بخشی از مسئولیت تهیه داروهای کرونا به عهده هلال احمر است و در این قسمت هیچ کمبودی نداریم. از مواد مخدر ”

وی با بیان اینکه تاکنون سه نوع داروی موثر برای کمک به درمان کرونا وارد شده است ، افزود: منابع مالی واردات دارو نیز موجود است و در حال حاضر داروهای کرونا در داروخانه های هلال احمر ارائه می شود. برخی از داروهای هلال احمر نیز برای استفاده در بیمارستان ها به وزارت بهداشت تحویل داده می شود و خوشبختانه تاکنون کمبودی در این زمینه نداشته ایم.

سخنگوی جمعیت هلال احمر در پاسخ به این س fromال که داروهای مربوط به کرونا تاکنون از کدام کشورها خریداری شده است گفت: “ما از کشورهای مختلف دارو وارد کرده ایم و نمی توان فقط یک یا چند کشور را وارد کننده دانست. از مواد مخدر ” تاکنون ، ما سه داروی کرونر محبوب از کشورهای اروپایی ، آمریکای جنوبی ، کشورهای آسیایی ، چین ، هند و 5 کشور دیگر وارد کرده ایم.

نصیری تأکید کرد: البته همه این داروها دارای استانداردهای جهانی هستند و مورد تایید سازمان غذا و دارو هستند و هیچ یک از آنها داروهای آزمایشی کشورهای دیگر نیستند.

وی در مورد تولید داروهای ویروس کرونا در کشور گفت: به طور کلی هلال احمر محصولات دارویی دارد و خط تولید محصولات مختلفی از جمله فیلترهای دیالیز ، کف بهداشتی ، ماسک و سایر داروها در هلال احمر ، اما در زمینه داروهای کرونا نداریم.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید