بلاگ

درخواست هموطنان برای اهدای خون / نیاز همه گروه هاخونین

بشیر حاجی بیگی با اشاره به اینکه ما در حال حاضر به همه گروه های خونی نیاز داریم ، گفت: “افراد با گروه خونی منفی باید در اهدا خون شانس بیشتری داشته باشند زیرا فقط 10٪ از مردم کشور گروه خونی منفی دارند.”

وی افزود: سرماخوردگی و باران های پاییزی در کشور آغاز شده است ، در حالی که بیشتر استان ها به دلیل شیوع ویروس کرونا و کاهش ترافیک در قرنطینه هستند ، در حالی که نیاز به خون ثابت است و کاهش آمار اهدای خون باعث کاهش منابع خون می شود و تبدیل می شود فرآورده خون

مدیرکل روابط عمومی سازمان انتقال خون ایران افزود: در حال حاضر تعداد مراکز خون و انکولوژی و مراکز پیوند اعضا که به خون و فرآورده های خونی نیاز دارند افزایش یافته و این تقاضا رو به رشد است.

حاجی بیگی گفت: تنها راه برای کمک به بیماران صعب العلاج و بازماندگان ، مبتلایان به هموفیلی و تالاسمی و زنان بارداری که هنگام زایمان به خون نیاز دارند ، اهدای خون است. انتقال خون برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا انجام می شود و اهدا کنندگان جای نگرانی ندارند و هیچ موردی از بیماری عروق کرونر از طریق خون و فرآورده های خونی گزارش نشده است.

وی در ادامه به آمار اهدای خون در 7 ماه نخست سال 1999 اشاره کرد و افزود: در این مدت یک میلیون و 906 هزار واحد خون و فرآورده های خونی در مراکز درمانی و بیمارستان ها توزیع شده است.

حاجی بیگی با اشاره به اینکه استان تهران با 160 بیمارستان و مرکز درمانی بزرگترین مصرف کننده خون و فرآورده های خونی در کشور است ، از هموطنان بالای 18 سال و زیر 60 سال که حداقل 50 کیلوگرم وزن دارند کمک خواست. بیمارانی که نیاز به خون و فرآورده های خونی دارند باید در روزهای بیماری سرماخوردگی و کرونر به مراکز انتقال خون مراجعه کنند.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید