بلاگ

درگذشت پدر رادیولوژی ایران.

به گفته این خبرگزاری ، مرحوم استاد سعید راد در سال 1961 در تبریز متولد شد. پدرش ابراهیم راد ، کارمند عالی رتبه وزارت پست ، تلگراف و تلفن در تبریز بود.

دکتر راد دوران ابتدایی و دبیرستان را در زادگاه خود گذراند و بلافاصله وارد دانشگاه تبریز شد و در سال 1334 در رشته پزشکی فارغ التحصیل شد. پس از کار در دانشگاه تبریز با درجه پزشک اول ، پذیرفته شد یک معاینه رادیولوژی تخصصی در سال 1340 به مدت چهار سال و در سال 1350 به عنوان استاد دانشگاه علوم پزشکی تبریز شروع به کار کرد.

وی در طول تقریباً نیم قرن فعالیت علمی خود ، گروه رادیولوژی را در دانشگاه علوم پزشکی تبریز تأسیس کرد و تا آخرین سالهای زندگی خود ، در قالب استاد به تدریس و راهنمایی دانشجویان می پرداخت.

محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی در پیامی درگذشت مرحوم دکتر سعید راد را تسلیت گفت.

در پیام تسلیت استاندار آذربایجان شرقی آمده است: امروز جامعه پزشکی ایران در سوگ درگذشت یکی از اساتید پیشکسوت و برجسته خود عزادار شد.

غیبت یک استاد فرهیخته ، دکتر سعید راد ، پدر رادیولوژی ایران و عضو آکادمی علوم پزشکی ایران ، باعث درد و رنج شد.

این استاد بزرگوار با داشتن قدرت تشخیص دقیق و فضای علمی ، دشواری های این رشته را برای دانشجویان کاهش داده و بدین ترتیب منشأ بسیاری از خدمات برای سلامت مردم و جامعه شد.

حسن خلق ، سائه صدر ، آموزش دانش آموزان و همدلی و همراهی بیماران تصویری از این معلم گرانقدر است که برای همیشه در ذهن دانش آموزان ، عاشقان و مردم حک خواهد شد.

“این ضایعه را به بازماندگان ، دانشجویان و جامعه پزشکی تسلیت می گویم و از خداوند متعال برای آن مرحوم غفران الهی مسئلت می کنم.”

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید